Jak wybrać najlepszą siłownię?

Jesień to hossa w siłowniach - wszyscy chcą zatrzymać letnią kondycję i za kilka miesięcy wyglądać jeszcze lepiej. Nie oznacza to, że jesteś na straconej pozycji przy wyborze klubu czy karnetu. Zobacz, na co zwrócić uwagę, jeśli wreszcie zdecydowałeś się trenować na siłowni.

Drazen Vukelic 2008/shutterstock.com
Towarzystwo w jakim przyjdzie Ci trenować, jest równie ważne jak wyposażenie siłowni. (fot. © Drazen Vukelic 2008/shutterstock.com)

1. Sprawdź okolicę

Porównaj oferty kilku najbardziej pasujących Ci pod względem lokalizacji klubów. Upewnij się, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie powstał żaden nowy, o którym nawet nie masz pojęcia. W drodze z pracy do domu porozglądaj się za billboardami i plakatami reklamującymi fitness.

2. Sprawdź siłę nabywczą

Namów na wspólny zakup karnetu przyjaciół czy kolegów. Przy większej liczbie jest szansa na utargowanie rabatu.Możesz też kupić specjalna kartę, która umożliwia wstęp do wielu różnych fitness klubów i innych ośrodków sportowych.

3. Sprawdź promocje

Może się okazać, że karnety krótkoterminowe są korzystniejsze niż długoterminowe. To nie umowa na usługi GSM. Nie musisz wiązać się od razu na lata.

4. Sprawdź menedżera

To on ma najczęściej ostatnie słowo. Nawet jeśli nie uda Ci się wynegocjować lepszej ceny, jest szansa na dopasowanie godzin, w których możesz trenować w ramach karnetu, np. zamiast od 6 do 16 będzie to od 8 do 18.

5. Sprawdź opcje

Wybieraj promocje, które będą przynosić efekt długofalowy. Zamiast koszulki, poproś o 2 godziny indywidualnych zajęć z trenerem.

6. Sprawdź godziny

Spróbuj odwiedzić klub w różnych godzinach. Zobaczysz, kiedy najlepiej się do niego wybrać. Kryteria takiej oceny wybierz sobie sam.

Men's Health 10/2006

REKLAMA