Jak trenuje Jason Statham? Funkcjonalny trening ikony Hollywood

Statham skupia się na dokładnej pracy mięśni w pełnym zakresie ruchu. Trener James Crossley wziął pod uwagę jego rady i stworzył plan treningu całego ciała.

Jason Statham fot. East News (FaceToFace/REPORTER)
fot. East News (FaceToFace/REPORTER)

Trening Jasona Stathama

Wykonaj tę gigantserię (wszystkie poniższe ćwiczenia) 4 razy, odpoczywając 60 sekund między nimi. Po każdej kolejnej serii odejmuj od ćwiczeń jedno powtórzenie lub 2 sekundy ruchu.

1. Podciąganie 10 powtórzeń, 10 sekund przerwy

Podciąganie to fundament tego treningu. Wzmacnia właściwie całą górę ciała. Podskocz i złap drążek nachwytem na szerokość barków, ściągnij łopatki i zacznij się podciągać, aż miniesz go brodą. Powoli opuść się do pozycji startowej. Zwisanie z lecącego helikoptera jeszcze nigdy nie było tak proste.

2. Sprint z ciężarem 20 sekund ruchu, 10 sekund przerwy

Aby podkręcić nieco spalanie i jednocześnie dać solidny wycisk mięśniom nóg, Statham bawi się z ciężarami w zaprzęg. Przyczep ciężar na linie do pasa i przyjmij sprinterską postawę. Zacznij szybko i wściekle biec naprzód, a po umówionych 20 sekundach wyhamuj. Ciężkie ćwiczenie, ale zaufaj nam, będziesz "Niezniszczalny".

3. Pompki w podporze, 10 sekund przerwy

W zderzeniu z tricepsem słynnego Dwayne'a Johnsona Statham wcale nie odstawał, mimo że różnica wagowa między nimi jest spora. Oprzyj wyprostowane ręce o ławkę z tyłu, wyprostuj nogi. Ugnij łokcie, obniżając ciało. Dynamicznie wróć do pozycji wyjściowej. Możesz dorzucić na kolana 20-kilogramowy talerz. No bo czemu nie?

4. Spacer farmera 20 sekund ruchu, 10 sekund przerwy

Znany z zawodów strongmanów ruch zagwarantuje sylwetkę V, wzmocni barki i kaptury oraz kondychę, gdy na ostatnich metrach serce będzie chciało wyskoczyć Ci z piersi. Złap 2 ciężkie kettle. Zacznij marsz, robiąc szybkie, krótkie kroki (B). Jeśli zabrakło Ci drogi, zawróć i wracaj do startu. Ćwiczenie proste i skuteczne.

5. Unoszenie nóg 10 powtórzeń, 10 sekund przerwy

Ćwiczenie żywcem podebrane z planu treningowego Jasona i większości topowych gimnastyków. W kwestii żelaznego korpusu zaufamy tej ekipie na słowo. Złap drążek nachwytem na szerokość barków. Ustabilizuj sylwetkę. Unieś nogi, aż znajdą się w pozycji równoległej do podłoża. Wstrzymaj na sekundę ruch. Wróć do startu.

6. Wioślarz 200 metrów wiosłowania, 60 sekund przerwy

Truskawką, wróć, wisienką na torcie jest w tym planie ergometr. To właśnie wiosłowanie dopali resztkę niechcianego tłuszczu i odsłoni sześciopak. Napnij brzuch, barki do dołu i wyciągnij ręce z uchwytem do przodu. Zainicjuj ruch nogami. Chwilę przed tym, jak je wyprostujesz, przyciągnij uchwyt do klatki. Wróć do startu. I wiosłuj, i wiosłuj.

Zobacz również:
REKLAMA