Jak seks wpływa na formę sportową?

Eksperci uważają, że przed ważnymi zawodami wcale nie trzeba pościć.  Zobacz, kiedy warto zaliczyć dodatkowy trening, a kiedy lepiej skupić się na odpoczynku i regeneracji.

seks, sport www.shutterstock.com
Czasem dodatkowy trening jest bardzo wskazany...

Możesz sobie pozwolić na seks, jeśli...

  • Nie planujesz tej nocy kolejnego trzęsienia ziemi. Przeciętnie podczas leniwego seksu w ciągu 30 minut spalasz tylko od 50 do 80 kcal – taki wysiłek nie powinien cię zbytnio zmęczyć. Dlatego spokojny, zmysłowy seks nie przyniesie uszczerbku twojej formie fizycznej, a psychiczną może jedynie poprawić.
  • Jesteś zestresowany przed ważnym zdarzeniem. Nawet zawodowi sportowcy, jeśli są bardzo zdenerwowani i niespokojni przed zawodami, uprawiają seks. Jest to doskonały środek uspokajający i relaksujący.
  • Jest to twój nawyk. Przyzwyczajenia pomagają czuć się bezpiecznie i pewnie. Dlatego jeżeli regularnie uprawiasz seks, ważne jest, żeby przed zawodami zachować nawyki ze wszystkimi szczegółami.

Przeczytaj też: Bieganie a seks

Raczej powstrzymaj się, jeśli...

  • Uprawiasz ostry seks, wypróbowując wszelkie pozycje z Kamasutry. Chcesz być w jak najlepszej formie? Lepiej przełóż orgie na dzień po!
  • Ona jest kobietą na jedną noc. Twój puls i ciśnienie inaczej reagują na seks z nową dziewczyną w innym otoczeniu niż ze stałą partnerką. Możesz być wyczerpany i zmęczony.
  • Jesteś wyciszony i zrelaksowany. Jeśli jesteś odprężony i rozluźniony, niepotrzebne ci podniecenie – dobry sen w noc przed rozgrywkami jest jedyną rzeczą, jakiej potrzebujesz.
REKLAMA