REKLAMA

Jak przestać się garbić? [ćwiczenia]

Zgarbiony facet na starcie ma -10 do ogólnej atrakcyjności w oczach każdej kobiety. To także prosta (krzywa?) droga do kłopotów zdrowotnych. Nasz ekspert radzi, jak skończyć z imidżem wielbłąda.

plecy fot. Shutterstock

Co zrobić, żeby przestać się garbić? (Adam M.)

Zaokrąglone plecy nie tylko źle wyglądają, ale przyczyniają się do mniejszego poboru tlenu przez organizm. To w konsekwencji wpływa na mniej wydajną pracę mózgu, zimne, zmarznięte stopy i dłonie oraz problemy z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie. Chcesz temu przeciwdziałać? Musisz przynajmniej raz w tygodniu wykonywać ćwiczenia, które będą rozciągały Twoje mięśnie piersiowe, przy jednoczesnym skracaniu przyczepów mięśni równoległobocznych znajdujących się na plecach.

INSTRUKCJE: Cały atlas ćwiczeń z filmikami instruktażowymi znajdziesz tutaj.

Chodzi o rozpiętki i półrozpiętki na ławce skośnej (kąt około 35-50 stopni) czy przenoszenie ramion za głowę w leżeniu tyłem na prostej ławeczce z gryfem bądź hantelką oraz wiosłowanie w siadzie na maszynie bez pełnego wyprostu w stawach łokciowych. Po wyjściu z siłowni pamiętaj, aby delikatnie wciągać brzuch. Ułatwi Ci to uniesienie klatki piersiowej i utrzymanie nienagannej, prostej sylwetki.

Znanym i sprawdzonym sposobem na "otwarcie" sylwetki są również ruchy przyciągające, a więc chociażby wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia, wiosłowanie hantlą lub wiosłowanie półsztangą (T-bar row). Wszystkie wspomniane ćwiczenia bardzo mocno angażują mięśnie pleców i pozwalają zachować swego rodzaju balans pomiędzy przodem i tyłem ciała. Dwa razy w tygodniu wykonuj pewną odmianę ruchu imitującego wiosłowanie - na pierwszej sesji trenuj siłę, a na kolejnej zmniejsz ciężar i zwiększ ilość powtórzeń. Pilnuj techniki, a wszystko będzie OK. Potężne plecy w gratisie.

Mocne plecy? Wykonaj izometryczne ściąganie łopatek i sprawdź, jak silny jesteś "od tyłu".

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA