[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Front squat: przysiad ze sztangą trzymaną z przodu

Większość z nas opiera sztangę raczej na plecach niż na obojczykach. Powód jest prosty: taka wersja przysiadu jest... łatwiejsza. Warto jednak przestawić się na przysiad ze sztangą z przodu z kilku powodów. 

front squat fot. Shutterstock
Powody? Najważniejszy jest taki, że wariant ten powoduje mniejszy nacisk na kręgosłup. Nie mniej istotny, zwłaszcza jeśli oczekujesz szybkich efektów, może być dla Ciebie fakt, że do większej pracy aktywujesz również takim przysiadem mięśnie czworogłowe ud. Zobacz, na co zwracać uwagę podczas każdego powtórzenia.

 

REKLAMA

front squat rys. +ISM
Nie łap gryfu

Gryf powinien opierać się na Twoich obojczykach – rozluźnij chwyt, aby okazało się to w ogóle możliwe. Gryf powinien spoczywać na trzech (wskazujący, środkowy i serdeczny) palcach Twoich dłoni.

 

front squat rys. +ISM
Unieś łokcie

Ramiona trzymaj w pozycji równoległej do podłoża. Nie pozwól łokciom rozjeżdżać się na boki – te powinny być przez cały czas skierowane do przodu.

front squat rys. +ISM
Wypychaj biodra w tył

Ruch zaczynaj wypchnięciem bioder w tył, a nie zginaniem kolan. Dopiero gdy kuper zacznie iść do tyłu, zacznij obniżać pozycję. Pamiętaj też, że kolana nie mogą wykraczać poza linię palców stóp.

 

front squat rys. +ISM
Palce stóp delikatnie skieruj na zewnątrz

Palce stóp kieruj delikatnie na zewnątrz. Ten prosty patent spowoduje, że Twoje kolana będą poruszały się po właściwej ścieżce.

MH 06/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij