REKLAMA

Finałowa dwunastka: Jacek Momot

Aby osiągnąć sukces, musisz wciąż stawiać sobie nowe cele, inaczniej spoczniesz na laurach - tej zasady trzyma się w swoim życiu Jacek. I dobrze na tym wychodzi, jeśli wziąć pod uwagę, że dzięki niej znalazł się w finale naszego konkursu. Zobacz, jak do niego dotarł.
Andrzej Tyszko
Jacek Momot, finalista 3. edycji konkursu Czytelnik na okładkę MH (fot. Andrzej Tyszko)
- Dlaczego tak robię? Gdy spożywam 250 g 'węgli', mięśnie są mocno wypełnione glikogenem mięśniowym, więc zmniejszając jego ilość przy takim samym wysiłku, zmuszam organizm, aby korzystał z rezerw energetycznych w postaci tkanki tłuszczowej. Następnie, ładując mięśnie na nowo glikogenem, powtarzam cały cykl".

REKLAMA

Jacek nie lekceważy też tłuszczy, których zjada 50 g na dzień, rozkładając tę ilość na kilka posiłków. "Błędem jest wyrzucanie ich całkowicie z diety, bo są potrzebne, chociażby dlatego, że witaminy, takie jak A, D, E i K właśnie w nich się rozpuszczają" - uzasadnia.

1 posiłek

• omlet z 2 żółtek, 8-9 białek jaj i 70 g płatków owsianych
zielona herbata lub kawa ("Wspomagają utratę tkanki tłuszczowej")
• pomidor lekko posolony i posypany np. suszoną pietruszką

2 posiłek

• 150 g fileta z kurczaka lub indyka
• 50 g ryżu brązowego, makaronu razowego lub ryżu basmati ("Te produkty maja niski indeks glikemiczny, a tego przestrzegam bardzo w swojej diecie")
• filiżanka warzyw, np. gotowane na parze brokuły

3 posiłek

• 150 gram fileta z kurczaka
• 25 g ryżu brązowego
• filiżanka fasolki szparagowej polanej łyżką oliwy z oliwek

4 posiłek

• 150 g fileta z kurczaka
• 50-75 g ryżu brązowego ("To posiłek przedtreningowy, dlatego więcej w nim węglowodanów")
• pomidor

"Przed treningiem unikam tluszczu, który delikatnie spowalnia przemianę materii".

5 posiłek

• 150 g fileta z kurczaka
• brokuły polane łyżką oleju lnianego

6 posiłek

• 150 g fileta z kurczaka, do którego dodaję mieszankę warzyw (brokułów, pomidora, fasolki) polanych łyżką oliwy z oliwek

 

"Taką dietę ułożyłem dla siebie, ale uważam, że każda dieta przyniesie rezultaty, jeśli tylko będziemy w niej konsekwentni. Oczywiście, miewam chwile słabości, bo kto by nie zjadł pysznego sernika albo kotleta schabowego, ale wyobrażam sobie szybko, jaki cel postanowiłem osiągnąć i ochota przechodzi. Tłumaczę sobie też, że podjeść mogę zawsze, a teraz jest czas na ciężką pracę. Poza tym na takie pokusy nie ma chyba nic lepszego, niż wypicie dużej ilości wody" - radzi.

Jacek, dla którego trenowanie w siłowni, jest nie tylko sposobem na dobrą formę i świetny wygląd, ale również przygotowaniem do zawodów kulturystycznych, uzupełnia swoją dietę kilkoma suplementami:

1. Preparat złożony z witamin i minerałów. "To jest u mnie na pierwszym miejscu, bo są one niezbędne dla wszystkich procesów życiowych".

2. Glutamina. "Wspomaga regenerację i działa pozytywnie na nasz układ odpornościowy, więc biorę ją przed i po treningu".

3. Aminokwasy rozgałęzione BCAA. "Chronią mięśnie w czasie ciężkiego treningu, więc również przydają się przed i po treningu".

4. Odżywka białkowa. "20 minut po treningu pije szejka białkowego. Zwykle nie skupiam sie na jednym rodzaju białka, ale wolę odżywki zawierające kilka, np. izolat albo koncentrat białek serwatki".

5. Węglowodany zaraz po treningu.

6. Suplementy na bazie kreatyny wspomagające przyrost mięśni.

7. Spalacze tłuszczu. "Zaczynając redukcje, ludzie często od razu biorą spalacze tłuszczu. Warto jednak pamiętać, że ciało ma ogromny potencjał i lepiej przez kilka tygodni dać mu się pomęczyć, a dopiero kiedy zauważymy zastój , dorzucić preparat, który przyspieszy uzyskanie efektów".

8. Kawa. "Obowiązkowo 30 minut przed treningiem, bo nic tak nie pobudza, jak właśnie ona".

MH

1 ... 2 3 4
STRONA 4 z 4

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA