FBW: zbuduj sprawność komandosa

Nawet jeśli nie załapałeś się na czasy, w których każdy mężczyzna stawał przed komisją wojskową, wciąż możesz trenować i budować sprawność niczym zawodowy żołnierz. Recepta na sukces jest niezwykle prosta - trening FBW, który w ekstremalny sposób zaangażuje Twoje mięśnie do pracy.

comandos BPTU, shutterstock.com
fot. BPTU, shutterstock.com
Rozłóż siły na cały trening. Tak dobierz obciążenie, by zachować parę na ostatnie dwa ćwiczenia, które wykonywać będziesz przecież jedno po drugim, bez przerw między nimi.

REKLAMA

Dawaj jednak z siebie wszystko, a spalisz w ciągu 30 minut nawet 441 kcal (właśnie tyle wg wskazań pulsometru Polar FT7 spalił testujący ten trening redaktor o wadze 84 kg i wzroście 187 cm). 

Twój trening treningowy

Zrób 3 serie po 5 powtórzeń ćwiczeń 1-3, odpoczywając 120 s między seriami. Ćwiczenia 4-5 połącz w superserię: wykonuj je na zmianę bez przerw między nimi. Zacznij od 20 powtórzeń i zmniejszaj ich ilość, aż dojdziesz do 1.

REKLAMA

REKLAMA

trening łączony +ISM
rys. +ISM
1. Przysiad ze sztangą

REKLAMA

Stań prosto ze sztangą opartą na górze pleców, stopy rozstawiając trochę szerzej niż na szerokość barków. Wypchnij biodra w tył i zrób przysiad, aż Twoje uda znajdą się w pozycji równoległej do podłoża.

Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym wróć do pozycji startowej.

REKLAMA

trening łączony +ISM
rys. +ISM
2. Wyciskanie sztangi nad głowę

REKLAMA

Stań prosto w lekkim rozkroku, sztangę trzymając na wysokości barków nachwytem odrobinę szerszym niż barki. Wyciśnij ciężar nad głowę, prostując ręce w łokciach.

Wróć do pozycji startowej. Odchyl odrobinę głowę do tyłu, by nie uderzyć się gryfem w brodę lub nos.

REKLAMA

REKLAMA

trening łączony +ISM
rys. +ISM
3. Podciąganie z dociążeniem

REKLAMA

Załóż na biodra pas z dodatkowym obciążeniem (jeśli nie ma go w siłowni, podudziami mocno chwyć hantlę) i złap drążek nachwytem na szerokość barków.

Podciągnij się, aż miniesz drążek brodą. Powoli, cały czas kontrolując ciężar, opuść się do pozycji startowej. Jeśli nie dajesz rady, podciągaj się bez dodatkowego obciążenia.

REKLAMA

trening łączony +ISM
rys. +ISM
4. Kettlebell swing

REKLAMA

Zrób przysiad i złap kettlebell oburącz. Przenieś kettlebell między nogi, po czym jak najbardziej dynamicznym ruchem wyprostuj jednocześnie nogi i wykonaj mocne pchnięcie biodrami wprzód, by wykonać swing.

Zatrzymaj kettlebell na wysokości oczu, po czym wróć do pozycji początkowej.

REKLAMA

REKLAMA

trening łączony +ISM
rys. +ISM
5. Krokodylki

REKLAMA

Stań prosto w lekkim rozkroku. Zrób przysiad, po czym oprzyj przed sobą dłonie na podłożu. Wyrzuć nogi w tył, by przejść do pozycji jak do klasycznej pompki (możesz zrobić pompkę, jeśli czujesz się na siłach – pamiętaj, jeszcze kilka powtórzeń przed Tobą).

Przyciągnij z powrotem nogi do klatki i wyskocz w górę.

Łącz treningi

Zapomnij o klasycznym podziale na trening siłowy i aerobowy, a funkcjonalną siłę zbudujesz jeszcze szybciej.

MH 04/2014

Zobacz również:
Trochę podciągania, trochę  unoszenia kolan i sporo pracy mięśni korpusu, czyli przepis  na wyrzeźbienie brzucha  godnego dłuta Michała Anioła.  
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA