[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

FBW: zbuduj sprawność komandosa

Nawet jeśli nie załapałeś się na czasy, w których każdy mężczyzna stawał przed komisją wojskową, wciąż możesz trenować i budować sprawność niczym zawodowy żołnierz. Recepta na sukces jest niezwykle prosta - trening FBW, który w ekstremalny sposób zaangażuje Twoje mięśnie do pracy.

comandos fot. BPTU, shutterstock.com
Rozłóż siły na cały trening. Tak dobierz obciążenie, by zachować parę na ostatnie dwa ćwiczenia, które wykonywać będziesz przecież jedno po drugim, bez przerw między nimi.

Dawaj jednak z siebie wszystko, a spalisz w ciągu 30 minut nawet 441 kcal (właśnie tyle wg wskazań pulsometru Polar FT7 spalił testujący ten trening redaktor o wadze 84 kg i wzroście 187 cm). 

Twój trening treningowy

Zrób 3 serie po 5 powtórzeń ćwiczeń 1-3, odpoczywając 120 s między seriami. Ćwiczenia 4-5 połącz w superserię: wykonuj je na zmianę bez przerw między nimi. Zacznij od 20 powtórzeń i zmniejszaj ich ilość, aż dojdziesz do 1.

REKLAMA

trening łączony rys. +ISM
1. Przysiad ze sztangą

Stań prosto ze sztangą opartą na górze pleców, stopy rozstawiając trochę szerzej niż na szerokość barków. Wypchnij biodra w tył i zrób przysiad, aż Twoje uda znajdą się w pozycji równoległej do podłoża.

Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym wróć do pozycji startowej.

trening łączony rys. +ISM
2. Wyciskanie sztangi nad głowę

Stań prosto w lekkim rozkroku, sztangę trzymając na wysokości barków nachwytem odrobinę szerszym niż barki. Wyciśnij ciężar nad głowę, prostując ręce w łokciach.

Wróć do pozycji startowej. Odchyl odrobinę głowę do tyłu, by nie uderzyć się gryfem w brodę lub nos.

trening łączony rys. +ISM
3. Podciąganie z dociążeniem

Załóż na biodra pas z dodatkowym obciążeniem (jeśli nie ma go w siłowni, podudziami mocno chwyć hantlę) i złap drążek nachwytem na szerokość barków.

Podciągnij się, aż miniesz drążek brodą. Powoli, cały czas kontrolując ciężar, opuść się do pozycji startowej. Jeśli nie dajesz rady, podciągaj się bez dodatkowego obciążenia.

trening łączony rys. +ISM
4. Kettlebell swing

Zrób przysiad i złap kettlebell oburącz. Przenieś kettlebell między nogi, po czym jak najbardziej dynamicznym ruchem wyprostuj jednocześnie nogi i wykonaj mocne pchnięcie biodrami wprzód, by wykonać swing.

Zatrzymaj kettlebell na wysokości oczu, po czym wróć do pozycji początkowej.

trening łączony rys. +ISM
5. Krokodylki

Stań prosto w lekkim rozkroku. Zrób przysiad, po czym oprzyj przed sobą dłonie na podłożu. Wyrzuć nogi w tył, by przejść do pozycji jak do klasycznej pompki (możesz zrobić pompkę, jeśli czujesz się na siłach – pamiętaj, jeszcze kilka powtórzeń przed Tobą).

Przyciągnij z powrotem nogi do klatki i wyskocz w górę.

Łącz treningi

Zapomnij o klasycznym podziale na trening siłowy i aerobowy, a funkcjonalną siłę zbudujesz jeszcze szybciej.

MH 04/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij