[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

FBW: trening hybrydowy ze sztangą

Sztanga i kilka talerzy - tylko tego trzeba, aby zrobić trening FBW. Najlepszy sposób wykorzystania tego zestawu - zarówno w siłowni, jak i w domu - to trening hybrydowy. I wystarczą  tylko 4 ćwiczenia, żebyś solidnie dał sobie w kość.

trening hybrydowy, sztanga fot. baranq, 2015, shutterstock.com
Trening hybrydowy polega na łączeniu kilku ćwiczeń w jedno. Dzięki takim hybrydom możesz kształtować masę, koordynację i moc, a w dodatku oszczędzasz na czasie, bo wystarczy wykonać tylko cztery kombinacje, aby mieć zaliczony trening.

W dodatku stawy pracują przy takim treningu w całym zakresie ruchu, a więc dobrze rozciągasz mięśnie i dzięki temu lepiej wytrzymują one obciążenia w czasie gry w kosza, tenisa czy podczas jazdy na nartach.

Spróbuj tego programu dwa razy w tygodniu. Pomiędzy seriami odpoczywaj od 60 do 90 sekund.

Twój plan treningowy

Wszystkie ćwiczenia wykonuj w systemie 2 serie po 6-8 powtórzeń

REKLAMA

REKLAMA

trening hybrydowy rys. Mirosław Łuckoś
1. Zarzut sztangi na klatkę piersiową + przysiad

Zrób przysiad i złap sztangę nachwytem, z wyprostowanymi ramionami.

Równocześnie unieś barki i wyprostuj nogi, podciągając sztangę do obojczyków.

Trzymając sztangę opartą na barkach, zrób przysiad, potem wstań i wróć do pozycji startowej, opuszczając sztangę na podłogę.

REKLAMA

trening hybrydowy rys. Mirosław Łuckoś
2. Przyciąganie sztangi w opadzie + wyprost grzbietu

Stań w rozkroku, pochyl tułów (utrzymuj prosty kręgosłup), sztangę trzymaj w wyprostowanych ramionach.

Przyciągnij sztangę do klatki piersiowej, nie prostując tułowia.

Utrzymując sztangę na wysokości klatki, wyprostuj tułów i wróć do pozycji startowej.

REKLAMA

REKLAMA

trening hybrydowy rys. Mirosław Łuckoś
3. Przysiad w wykroku + wyciskanie

Trzymając nachwytem sztangę przy klatce piersiowej, zrób wykrok do przodu.

Obniż pozycję, tak by udo nogi wykrocznej było równoległe do podłoża i równocześnie unieś sztangę nad głowę. Wróć do pozycji startowej.

REKLAMA

trening hybrydowy rys. Mirosław Łuckoś
4. Pompki na sztandze + toczenie sztangi

Zrób klasyczną pompkę, z tą różnicą, że dłonie oprzyj na sztandze, a nie na podłodze.

Oprzyj kolana na podłodze i przetocz sztangę do przodu tak daleko jak możesz, bylebyś nie stracił nad nią kontroli, i wróć do pozycji startowej.

Więcej: Trening hybrydowy  w "Atlasie ćwiczeń MH": program treningowy, ćwiczenia, technika wykonania

MH 03/07

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij