REKLAMA

Ergometr wioślarski, męska rywalizacja i pięta Achillesa: patenty na lepszą formę

Jeśli lubisz treningi, które są krótkie i skuteczne, mamy coś dla Ciebie. Wyższy poziom testosteronu dostaniesz w pakiecie.

wiosłowanie na ergometrze fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
Szybka poprawka

15 sekund rozgrzewki przed wyścigiem rowerowym może poprawić Twój czas o 3% ("Journal of Strenght and Conditioning Research"). A co dopierom, gdy poświęcisz więcej czasu...

Walcz, by wygrywać

LeBron ma Duranta, Federer Nadala, a Cristiano Ronaldo Messiego. Jednak zgodnie z najnowszymi badaniami, wychodzi im to tylko na dobre. Biegnąc z rywalem, będziesz szybszy – donoszą bowiem naukowcy z New York University.

"Rywalizacja sprawia, że dajesz z siebie więcej – mówi dr Gavin Kilduff , autor badania. – Napędem nie musi być wrogość, tylko ambicja". Dlatego następnym razem, gdy będziesz chciał poprawić swój rekord na 5 kilometrów, zaproś znajomego, który będzie Ci w stanie rzucić wyzwanie.

Pięta Achillesa

"Boli Cię pięta? Możesz cierpieć na zapalenie powięzi podeszwy" – mówi dr Michael Skovdal. Jak sobie z nim poradzić? Spokojnie podnieś się na palcach (3 sekundy), na moment zatrzymaj ruch i powoli się opuść. Rób 8-12 powtórzeń dziennie.

REKLAMA

STRONA 2 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA