Domowy trening Lee Phillipsa [Kalistenika]

Lee Phillips na okładkach MH pojawił się aż 29 razy. Tym razem przygotowanie formy było trudniejsze niż zwykle, ale strażak z Londynu udowodnił, że trenować da się w każdych warunkach.

Lee Phillips Fot. Byron Keulemans

Żeby było jasne:  te 29 okładek liczymy, biorąc pod uwagę wszystkie światowe edycje Men's Health, a nie tylko polską. Nie zmienia to faktu, że ten 45-letni strażak z Londynu jest absolutnym rekordzistą. Mogłoby się wydawać, że z takim stażem zrobienie okładkowej formy kolejny raz to już bułka z białkiem, ale nic z tych rzeczy. Wydarzenia ostatniego półtora roku dały w kość nawet najlepszym.

„Pandemia bardzo wpłynęła na moje treningi. Przez zamknięcie siłowni nie byłem w stanie trenować z intensywnością i różnorodnością, do której  jestem przyzwyczajony  – mówi Phillips. – Musiałem więc zaadaptować się do nowych warunków. Miałem trochę przywilejów, ponieważ będąc na służbie, mogłem trenować w siłowni mojej jednostki strażackiej, ale i tak zdecydowanie wzrosła ilość treningów, które wykonywałem w domu. I bardzo skuteczne okazywały się najprostsze rozwiązania”.

Domowe treningi Phillipsa opierały się na podstawowych ruchach z obciążeniem masy własnego ciała, uzupełniane finisherami z wykorzystaniem kettlebella,  który miał u siebie. Lee podkreśla też, że skoro miał mniejszy wpływ na to, jak trenuje, musiał mocniej pilnować diety. Dziennie zjada 3500-4000 kcal, a rozkład makroskładników to: 40% węglowodanów, 30% protein i 30% tłuszczów.  

Trening w domu

15 przysiadów, 5 podciągnięć, 10  pompek – to Twój obwód. Zrób ich jak najwięcej w ciągu 15 minut. Odpoczywaj tyle, ile musisz, lecz pamiętaj, że zegar tyka.

Lee Phillips

1. Przysiad

15 przysiadów

Stań w lekkim rozkroku. Palce stóp możesz skierować delikatnie na zewnątrz. Wypchnij biodra w tył i zrób przysiad, aż uda będą równoległe (co najmniej) do podłoża.

Lee Phillips

2. Podciąganie nachwytem

5 podciągnięć

Podskocz i złap drążek nachwytem. Nogi trzymaj proste, stopy delikatnie wysuń do przodu, aby stabilizować sylwetkę. Podciągnij się,  aż miniesz drążek brodą, a nawet dotkniesz go klatką piersiową. Opuść się do startu.

Lee Phillips

3. Pompki klasyczne 

10 pompek

Stopy trzymaj możliwie blisko siebie, najlepiej razem. Napnij mięśnie korpusu i pośladki,  aby zapobiec opadaniu bioder. Zginając łokcie, obniż powoli pozycję. Dynamicznym ruchem wróć do pozycji startowej.

Zobacz również:
REKLAMA