[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Deska (plank): ćwiczenie na wzmocnienie mięśni brzucha

Brzuch bierze udział w każdym ćwiczeniu, które wykonujesz. To dlatego jest tak ważny.

deska, plank fot. Shutterstock

Deska - ćwiczenie na wzmocnienie brzucha

Jasne, chodzi też o to, by dobrze wyglądał, ale ten element układanki zgodnie w tej chwili przemilczmy. Sprawdź, czy wszystkie brzuszki, które robisz od wieków, przyniosły spodziewany efekt. 

Test

Przyjmij pozycję do pompki, ciężar opierając nie na dłoniach, a na przedramionach. Rozstaw stopy na szerokość bioder. Twoje ciało widziane z boku powinno teraz tworzyć linię prostą od barków po kostki. Napnij mocno mięśnie korpusu i pośladki, by zapobiec opadaniu bioder.

Wytrzymaj w tej pozycji tak długo, jak tylko dasz radę. Gdy Twoje biodra opadną, kolanami dotkniesz podłogi albo cały zaczniesz się trząść, uznaj próbę za zakończoną. 

Popraw rezultat

30 s i po zabawie? Potrzebujesz miesiąca, by wzmocnić mięśnie korpusu na tyle, by wynik uznać za satysfakcjonujący. Do rzeczy: wykonuj podane ćwiczenia jedno po drugim, odpoczywając 20 s między nimi. W ciągu 40 s trwania ćwiczenia staraj się zrobić jak najwięcej poprawnych powtórzeń. Zrób 3 obwody.

1. Scyzoryki

Połóż się tyłem na macie, ręce wyprostuj za głowę. Inicjując ruch mięśniami brzucha, unieś wysoko nogi i obręcz barkową. Powtórzenie możesz uznać za zaliczone, gdy dłońmi dotkniesz stóp.

2. Rosyjski twist

Usiądź na podłodze, trzymając przed sobą 5-kilogramową piłkę lekarską. Odchyl się do tyłu, oderwij nogi od podłoża i przenieś piłkę najpierw w lewo, a następnie w prawo.

3. Deska

Wykonuj jak w teście.

MH 08/2014

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij