[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Czy warto płacić za trening z trenerem personalnym? [opinia eksperta]

Treningi personalne są na topie. Są też solidnym wydatkiem. Warto? 

trener personalny fot. Shutterstock
Oczywiście, ale pod warunkiem że jest on odpowiednio wykształcony i doświadczony, a o to ostatnio coraz trudniej. Trenerów wciąż przybywa, ale wielu jest jedynie po krótkich kursach i nie ma nawet podstaw wiedzy o biologii człowieka, jak anatomia, fizjologia czy biomechanika.

"Tylko z powyższą wiedzą trener osobisty jest w stanie ocenić poziom sprawności fizycznej podopiecznego, jego słabe punkty, budowę ciała, ograniczenia treningowe, w tym przebyte urazy i choroby. Tym samym dostosować trening do jego możliwości, tak by nie zrobił sobie krzywdy" – zapewnia Paweł Posłuszny, doktor AWF we Wrocławiu, instruktor pięciu dyscyplin sportu.

Jeżeli jesteś laikiem, to możesz nie rozpoznać umiejętności i wiedzy trenera. Dlatego zanim zaczniesz z nim współpracować, zapytaj o niego znajomych, poszperaj w internecie i dowiedz się, jakie ma wykształcenie, osiągnięcia i doświadczenie. Ile powinna kosztować godzina treningu?

"Popularne ostatnio kwoty 150-180 zł za trening to dużo. Zwłaszcza gdy odbywa się on w klubie należącym do popularnych sieciówek. Z reguły trener dostaje niewielki odsetek zapłaconej przez podopiecznego kwoty. Dlatego w takich miejscach najłatwiej trafić na początkujące czy niewykształcone osoby. Ci z doświadczeniem częściej nie chcą pracować za niskie stawki, które oferują sieciówki" – podkreśla Posłuszny.

Jednocześnie ocenia, że sensowną ceną za godzinę treningu z poradą dietetyczną jest kwota 100-120 zł. Jeśli chcesz się do niej przymierzyć, pamiętaj, że początkujący powinien ćwiczyć 2-4 razy w tygodniu. Suma robi się więc poważna. Rozwiązanie? "Umów się z trenerem na jeden trening w tygodniu, na którym popracujecie nad prawidłową techniką, a pozostałe rób sam, zgodnie z przygotowanym przez eksperta planem i zaleceniami" – podpowiada Posłuszny.

Zobacz: Trener personalny: jak rozpoznać amatora?

REKLAMA
STRONA 1 z 2

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij