[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


Czy piłka nożna to sport dla Ciebie?

Jeśli potrzebujesz kontaktów z ludźmi, funkcjonowania w aktywnej grupie i jasnych zasad, według których działasz – również kiedy szukasz relaksu – jak najbardziej.

piłka nożna
Kobiety nie rozumieją, dlaczego bieganie 22 facetów za jedną piłką jest takie ważne. Szkoda. Ale trzeba przyznać im rację: tak naprawdę, gra jako taka jest właściwe bezproduktywna (wyłączając sklepy klubowe MU, Realu czy Chelsea). Ale właśnie to, że kopiesz piłkę dla samej zabawy jest relaksujące.

Przeczytaj też: Co się dzieje w ciele kibica?

REKLAMA

Cała uwaga jest skupiona na tym, co dzieje się na boisku. Przestajesz myśleć nawet o tym upierdliwym kliencie, który dzwoni sześć razy dziennie. Ciągłe zmiany akcji (od obrony do ataku) i emocji (od napięcia do odprężenia) stanowią wyzwanie dla ciała i ducha. Sprint do piłki pociąga za sobą obciążenia anaerobowe (beztlenowe, w których wykorzystujesz paliwo zgromadzone w mięśniach). Po nich naturalną koleją rzeczy musi być regeneracja.

Łapiesz wtedy oddech i dostarczasz do organizmu sporą ilość tlenu. Pobudzasz przemianę materii, organizm usuwa testosteron. Agresja szybko znika, czujesz się bardziej zrównoważony. Źródłem odprężenia mogą też być czysto sportowe emocje. Na przykład zdobycie bramki sprawia, że jesteś szczęśliwy. Jeszcze szczęśliwszy będziesz, kiedy po powrocie do domu będziesz mógł z dumą powiedzieć: „Trzy strzeliłem”.

Piłkarski relaks

Nie bądź zacięty, nie traktuj gry zbyt poważnie, ale jak zabawę. Niech gra sprawia Ci przyjemność – wynik potraktuj jako sprawę drugorzędną. Ważne: nie daj się przeciwnikom prowokować ani stresować, w końcu jest to tylko gra. I nie daj się skopać.

Coś zamiast

Jeśli nie lubisz piłki nożnej, możesz grać w koszykówkę albo piłkę ręczną.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij