[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Ćwiczenia z piłką - sposób na treningową rutynę

Chcesz urozmaicić trening i szybciej ujrzeć efekty ciężkiej pracy na siłowni? Nie musisz od razu robić rewolucji w swoim programie treningowym. Sięgnij tylko po piłkę do ćwiczeń i piłkę lekarską, a 10 zwyczajnych ćwiczeń przyniesie nadzwyczajne rezultaty.

fot. Kzenon 20120/shutterstock.com
 1.


Wyciskanie nierówne

Połóż się plecami na piłce do ćwiczeń. Niech Twój partner treningowy poda Ci gryf obciążony z jednej strony 2,5- kilogramowym talerzem, a z drugiej - 5-kilogramowym (możesz użyć hantli, jeśli ćwiczysz samotnie). Podczas podnoszenia i opuszczania ciężaru staraj się, aby sztanga nie "tańczyła" i nie przechylała się na cięższą stronę. To ćwiczenie zmusza do pracy mniejsze mięśnie stabilizujące pleców. Rób 5-6 powtórzeń w wolnym tempie, kontrolując tor ruchu.

 2.


Scyzoryki

Weź piłkę lekarską i połóż się na plecach na podłodze. Unieś nogi i plecy, tak abyś tylko pośladkami dotykał podłogi, a Twoje ciało przyjęło kształt litery V. Trzymając piłkę na wysokości klatki piersiowej, skręć tułów w lewo i dotknij piłką podłogi, a później powtórz ten ruch, ale w drugą stronę. To dopiero jedno powtórzenie, a powinieneś wykonać dwie serie po 15 powtórzeń każda.

REKLAMA
 3.


Zginanie nóg w leżeniu na brzuchu

Połóż się płasko na podłodze z łydkami wspartymi na piłce szwajcarskiej i ramionami rozłożonymi na boki. Napnij mięśnie pośladków i unieś biodra nad podłogę, tak aby Twój tułów i nogi utworzyły prostą linię. Utrzymując tę pozycję, przesuń piłkę w kierunku pośladków, zginając nogi w kolanach i wbijając pięty w piłkę. Zatrzymaj się w momencie, gdy Twoje biodra znajdą się w najwyższym punkcie, po czym wypchnij piłkę z powrotem.

 4.


Rzut piłką z leżenia

Połóż się plecami na piłce do ćwiczeń, ze stopami wspartymi o podłogę, trzymaj drugą piłkę w rękach wyciągniętych ponad głowę. Niech Twój kupel usiądzie na drugiej piłce w odległości około 3 metrów od Ciebie. Rzuć do niego piłką, unosząc tułów i celując powyżej jego głowy. Pozostań w pozycji siedzącej, dopóki on nie zrobi tego samego. Zróbcie wspólnie 12 powtórzeń. To ćwiczenie jest lepsze niż jakiekolwiek ćwiczenie na mięśnie brzucha, które wykonuje się, leżąc na podłodze.

 5.


Wyciskanie na piłce

Weź dwie pary hantli i połóż się na plecach na piłce w taki sposób, aby Twoje uda i biodra tworzyły linię prostą i były równoległe do podłogi. Trzymając sztangielki w wyprostowanych rękach na wysokości barków przed sobą, zrób skłon (pamiętaj, aby nogi i biodra były cały czas nieruchome). Teraz unieś hantle ponad głowę, opuść je do pozycji wyjściowej i połóż się z powrotem na piłce.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij