[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

Ćwiczenia na poręczach: jeden przyrząd - cały trening

Ćwiczenia na poręczach to najlepszy sposób, by zbudować formę, którą najłatwiej określić słowem: równowaga. Trenując z ciężarem własnego ciała, zbudujesz siłę i proporcjonalną sylwetkę. Nie stracisz też szybkości, co jest ważne, jeśli trenujesz nie tylko po to, by na plaży rzucać większy cień. 

Trening na poręczach fot. I T A L O 2015/Shutterstock
Na następnych slajdach znajdziesz kompleksowy trening na poręczach wzbogacony o szczegółowe rysunki pomagające poprawnie wykonać poszczególne ćwiczenia od strony technicznej.

 

REKLAMA

Poręcze, trening rys. Mirek Łuckoś
Klatka, triceps, abs: pompki szwedzkie z unoszeniem nóg

Chwyć poręcze, wyskocz w górę i wyprostuj ręce. Uginając ręce w łokciach, zejdź tak nisko, jak to możliwe (A). Wyprostuj ręce i unieś do klatki kolana (B). Wróć do pozycji startowej. 

 

Poręcze, trening rys. Mirek Łuckoś
Łydki: wspięcia na palce na jednej nodze

Stań jedną nogą na podstawie poręczy, tak by znajdowała się na niej tylko przednia część stopy. Opuść się tak nisko, jak to możliwe (A), po czym wykonaj wspięcia na palce (B). Po skończonej serii zmień nogi. 

 

Poręcze, trening rys. Mirek Łuckoś
Triceps: pompki tricepsowe

Usiądź tyłem do urządzenia i chwyć podstawę poręczy. Wyprostuj ręce, jednocześnie unosząc ciało (A). Opuść się tak nisko, jak to możliwe, uginając ręce w łokciach (B), i wróć do pozycji startowej. 

 

Poręcze, trening rys. Mirek Łuckoś
Klatka , triceps, abs: pompki na podwyższeniu rąk

Chwyć podstawę poręczy i ustaw się w pozycji do pompki (A). Opuść się tak nisko, jak to możliwe, uginając ręce w łokciach. Staraj się je prowadzić blisko ciała (B). Zatrzymaj na chwilę ruch, po czym wróć do pozycji startowej. 

 

Poręcze, trening rys. Mirek Łuckoś
Abs: unoszenie kolan z rotacją

Chwyć poręcze i dźwignij się jak na rysunku (A). Plecy przyciśnij do oparcia. Unieś kolana, tak by uda były równolegle do podłogi. Zrotuj biodra najpierw w lewą, a następnie w prawą stronę (B). Wróć do pozycji startowej. To jedno powtórzenie. 

 

Poręcze, trening rys. Mirek Łuckoś
Barki, czworoboczny grzbietu: szrugsy

Chwyć poręcze i dźwignij się jak na rysunku (A). Opuść się, jednocześnie przyciągając barki do uszu. Zatrzymaj ruch w chwili największego napięcia (B). Wróć do pozycji startowej. Jeśli nadmiernie się bujasz, skrzyżuj nogi w kostkach. 

 

Poręcze, trening rys. Mirek Łuckoś
Klatka, biceps, abs: podciąganie w podporze

Usiądź na podłodze tyłem do urządzenia i chwyć poręcze. Nogi wyrzuć przed siebie i dźwignij się, tak by ciało było w jednej linii, a ręce wyprostowane (A). Podciągnij się (B). Zatrzymaj ruch na 3 sekundy, po czym powoli wróć do pozycji startowej. 

 

Poręcze, trening rys. Mirek Łuckoś
Uda, łydki: przysiady w pochyleniu

Stań jak na rysunku, chwyć poręcze. Wykonaj wspięcia na palce i odchyl się lekko do tyłu (A). Nogi lekko ugnij w kolanach. Następnie zrób przysiad, pozostając w pochyleniu (B). Wróć do pozycji startowej. 

 

Poręcze, trening rys. Mirek Łuckoś
Uda, pośladki: przysiady na jednej nodze

Chwyć poręcze i unieś lekko wysuniętą do przodu prawą nogę (A). Zrób przysiad lewą nogą, aż udo będzie niemal równolegle do podłogi (B). Zatrzymaj się na chwilę, po czym wróć do pozycji startowej. Po skończonej serii zmień nogi. 

 

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij