[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.4

Ćwiczenia na biceps: większe mięśnie, mocne serce

Jeśli brakowało Ci ostatnimi czasy motywacji do treningu, to przygotuj się na konkretny jej zastrzyk. Jak się okazuje, większe mięśnie pomogą Ci nie tylko ochronić dziewczynę, lecz również serce, za którego wrażliwość ona tak bardzo Cię lubi.

Czy trening bicepsów wzmacnia również serce? fot. iko 2014/shutterstock.com
Oto argument, który masz podać dziewczynie, gdy zapyta, dlaczego znowu wybierasz trening: "Chodzi o serce, skarbie, to serce, które bije dla ciebie". Masz jak w banku, że puści Cię na siłownię. Nie myśl jednak, że jesteś taki sprytny: okazuje się bowiem, że trening oporowy faktycznie buduje nie tylko mięśnie – z każdym ruchem pozbywasz się cholesterolu LDL i wzmacniasz serce. Mamy na to naukowe dowody (patrz poniżej). Aha, nie rezygnuj z treningu kardio; on też w tym procesie jest bardzo istotny.

REKLAMA

Trening siłowy a forma serca

Idź do lekarza. Trening oporowy niesie pewne ryzyko dla facetów z nadciśnieniem tętniczym lub niewydolnością serca. Dlatego, jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia co do stanu zdrowia, nawet nie próbuj dźwignąć sztangi bez wcześniejszej wyraźnej zgody lekarza.

Zmniejsz obciążenie. Jeśli nie chcesz narazić się na skoki ciśnienia, zmniejsz obciążenie. Ćwiczenia rób za to w większej liczbie powtórzeń.

Nie lekceważ aerobów. Pamiętaj: nasz trening to linia wsparcia, a nie front. Wykonuj go raz w tygodniu (jeśli znasz się na rzeczy, możesz wymienić część ćwiczeń), ale wciąż 3 razy na tydzień rób trening kardio.  

Ćwiczenia na bicepsy z sercem

Metoda: Rób ten obwód raz w tygodniu

Pauza: Odpoczywaj 60 sekund między seriami

1. Wspinaczka po linie

Zrób 5 serii po 5 powtórzeń

Zamocuj linę do drążka. Podstaw pod drążek ławkę. Złap oburącz linę (jak na zdjęciu), odchyl się do tyłu i, używając tylko rąk, wejdź na samą górę. Wróć do pozycji startowej. Badania przeprowadzone na West Virginia State University dowiodły, że trening oporowy wykonywany raz w tygodniu może zmniejszyć poziom "złego" cholesterolu LDL nawet o 5%.

2. Zginanie przedramion

Zrób 3 serie po 12 powtórzeń

Brzmi niewiarygodnie, ale to prawda. Według naukowców z Appalachian State University ćwiczenia z linkami wyciągu bardziej niż te z wykorzystaniem wolnych ciężarów zwiększają przepływ krwi. Stań tyłem do wyciągu wolnego, złap pojedynczy uchwyt i ugnij rękę aż do pełnego napięcia bicepsa. Po 12 powtórzeniach zamień strony. To jedna seria.

3. Przeciąganie liny 

Zrób 3 powtórzenia po 60 sekund

Potrzebujesz dwóch ręczników i kumpla. Stańcie naprzeciw siebie w lekkim wykroku. Złapcie w obie ręce po jednym ręczniku. Spróbuj wyrwać je kumplowi, przy okazji starając się wyprowadzić go z równowagi. Wg wyników badań opublikowanych w "Journal of Strength and Conditioning Research" ćwiczenia takie jak to skutecznie zmniejszają ciśnienie tętnicze.

4. Podciąganie: druga faza

Zrób 3 serie po 8 powtórzeń

Wyniki badań zamieszczone w branżowym piśmie "Medicine & Science in Sports & Exercise" sugerują, że ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała zwiększają wrażliwość na insulinę, chroniąc Cię przed cukrzycą. Podskocz i złap drążek od razu w pozycji "w górze". Opuszczaj się 5 s. Podciągnij się do startu.

5. Podciąganie: 3 pauzy

Zrób 3 powtórzenia

Podskocz, złap drażek nachwytem od razu w pozycji "w górze". Wytrzymaj 10 s. Zacznij się opuszczać, ale w połowie ruchu zrób "postój" na 10 s. Powtórz go jeszcze "na dole". Podciągnij się. Naukowcy z Penn State University twierdzą, że wstrzymywanie ruchu o 35% może przyspieszyć spalanie tłuszczu, który tak wkurza Twoje serce.

MH 11/2013

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij