REKLAMA

Ćwiczenia na biceps: trening na cztery sposoby

Wyraźnie większe. Znacznie silniejsze. Dużo wytrzymalsze. Bardziej wyrzeźbione. Wypróbuj nasz nowy trening na biceps, a Twoje ramiona staną się takie, jakie zawsze chciałeś mieć. Wszystko, czego Ci trzeba, to kilka drobnych zmian w treningu.

Monte Isom (Rodale Images)
Monte Isom
Jest jednak sposób na dźwiganie szybko i dużo, bez ryzyka kontuzji. Ćwiczenie, które widzisz poniżej, angażuje wszystkie włókna mięśniowe bicepsu. Ich przyrost będzie od razu widoczny. Wykonuj to ćwiczenie z dużymi ciężarami i tak szybko, jak tylko będziesz w stanie. Zrób 4-5 serii.

REKLAMA

Unoszenie przedramion z ugięcia nóg: 2-3 powtórzenia

Chwyć ciężkie hantle w taki sposób, by dłonie były skierowane do siebie (tzw. chwyt neutralny). Zegnij lekko nogi w kolanach, tak by hantle znalazły się na wysokości kolan lub niewiele powyżej nich. Unieś przedramiona (hantle powinny prawie dotykać barków), prostując jednocześnie nogi w kolanach. Wróć do pozycji wyjściowej.

Beth Bishoff (Rodale Images)
Beth Bishoff

Spalanie tłuszczu

Czy można trenować ramiona i stracić parę kilogramów? Jasne że tak! Choćby przez zwiększenie intensywności ćwiczeń i skrócenie czasu treningu. Unoszenie przedramion możesz dołączyć do każdego ćwiczenia, które wykonujesz na mięśnie nóg z wykorzystaniem hantli (np. przysiady czy wykroki). Jeśli dołączysz do tego wyciskanie hantli stojąc, będziesz jednocześnie trenować nogi, bicepsy i barki. Proponowane ćwiczenie wykonuj w 3 seriach.

Wykroki jednonóż z uniesieniem przedramion i wyciskaniem hantli stojąc: 8-10 powtórzeń

Stań z rękami trzymanymi wzdłuż tułowia. Stopy w lekkim rozkroku. Zrób krok do przodu lewą nogą i opuść tułów jak najniżej, starając się dotknąć hantlami podłoża. Udo lewej nogi powinno być równolegle do podłoża. Wstając, unieś przedramiona. Następnie, prostując ręce, unieś hantle nad głowę (tego nie pokazano już na zdjęciach). Opuść hantle do pozycji wyjściowej i zrób to samo na prawą nogę. Taki cykl to jedno powtórzenie.

Beth Bishoff (Rodale Images)
Beth Bishoff

MH 09/2004

1 ... 2 3 4
STRONA 4 z 4

Komentarze

 (7)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA