REKLAMA

Ćwiczenia na biceps: trening na cztery sposoby

Wyraźnie większe. Znacznie silniejsze. Dużo wytrzymalsze. Bardziej wyrzeźbione. Wypróbuj nasz nowy trening na biceps, a Twoje ramiona staną się takie, jakie zawsze chciałeś mieć. Wszystko, czego Ci trzeba, to kilka drobnych zmian w treningu.

Monte Isom (Rodale Images)
Monte Isom
Poniższe ćwiczenia wykonuj przez trzy tygodnie dwa razy w ciągu tygodnia. Potem wróć do tradycyjnego sposobu trzymania sztangi. Na pewno zauważysz różnicę. Rób po jednej serii każdego ćwiczenia, jedno po drugim, odpoczywając około 90 sekund pomiędzy seriami. Zrób 3-5 serii każdego z prezentowanych ćwiczeń.

REKLAMA

Ręcznik na sztandze: 4-6 powtórzeń

Owiń sztangę dwoma ręcznikami w miejscach, gdzie będziesz miał dłonie w czasie ćwiczenia. Złap sztangę podchwytem i stojąc w lekkim rozkroku, trzymaj ramiona wyprostowane, ze sztangą na wysokości ud. Nie zmieniając położenia ramion, unieś maksymalnie sztangę. Następnie w ciągu 3 sekund opuść sztangę do pozycji wyjściowej.

Beth Bishoff (Rodale Images)
Beth Bishoff

Ręczniki wokół hantli: 4-6 powtórzeń

Zawiąż ręczniki na hantlach, tak byś mógł unieść hantle, trzymając w dłoniach jedynie końce ręczników. Dłonie powinny być skierowane do przodu. Trzymaj hantle na wyprostowanych ramionach wzdłuż tułowia. Powoli maksymalnie unieś przedramiona. Następnie w ciągu 3 sekund opuść je do pozycji startowej.

Beth Bishoff (Rodale Images)
Beth Bishoff

Dynamika i siła, czyli power

Czasami chcemy w siłowni zaimponować sobie lub innym i wykonujemy zginanie ramion z dużymi ciężarami. Nie zwracamy przy tym uwagi na prawidłową technikę tego ćwiczenia. Wiadomo jak to jest: praca całym tułowiem, przeginanie się na boki itd. Ale to nie tylko głupio wygląda. To jest też niebezpieczne dla kręgosłupa.

1 ... 2 3 4
STRONA 3 z 4

Komentarze

 (7)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA