Ćwiczenia na biceps: klasyczny modlitewnik dla maksimum efektów

Biceps możesz trenować na tysiące sposobów – jedne są bardziej skuteczne od drugich. Dziś pod lupę bierzemy klasyczne uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku i podpowiadamy, jak czas spędzony na nim wykorzystać dla zmaksymalizowania efektów treningu.

modlitewnik, biceps cirkoglu, shutterstock.com
fot. cirkoglu, 2015, shutterstock.com
Mięsień dwugłowy i dwuzadaniowy

REKLAMA

Duży biceps to nie tylko ten mięsień, na którym zależy nam najbardziej, bo myślimy, że one właśnie na niego zwracają uwagę.

Bez silnego bicepsa nawet nie masz co liczyć na to, że pobijesz rekord w podciąganiu – nawet gdy masz naprawdę silne plecy. Zobacz, jak możesz zbudować go szybko.

Droga do celu

Ten konkretny sposób uginania ramion potrafi dać w kość. Dlatego wykonuj go nie częściej niż raz w miesiącu i to najlepiej po treningu pleców.

Po zrobieniu 21 powtórzeń odpuść inne ćwiczenia, które angażują do wysiłku Twoje ramiona. Przy ostatnich siedmiu powtórzeniach poproś kogoś na siłowni, by stawiał opór, gdy będziesz unosił sztangę.

Dzięki temu staną się one niemal izometryczne, bo jedno powtórzenie będzie trwać koło 4,5 s.

REKLAMA

REKLAMA

biceps trening Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś
Trening bicepsa: 3 kroki do celu

REKLAMA

1. Krok 1

Usiądź przy modlitewniku i chwyć łamaną sztangę podchwytem. Odblokuj ją i wyprostuj całkowicie ręce. Ugnij ręce w łokciach, przenosząc ciężar w stronę barków. Zatrzymaj jednak ruch w połowie i wróć do startu.

REKLAMA

biceps trening Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś
2. Krok 2

REKLAMA

Kolejne powtórzenia wykonuj od połowy zakresu ruchu do pełnego zgięcia w łokciach. Sztangę musisz opuszczać nie do pełnego wyprostu, ale jedynie do połowy zakresu ruchu.

REKLAMA

REKLAMA

biceps trening Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś
3. Krok 3

REKLAMA

Końcowych siedem powtórzeń to pełen zakres ruchu. Zacznij od zupełnego wyprostu. Uginaj ręce do pełnego zgięcia i opuszczaj do pełnego wyprostu. Pilnuj, by łokcie nie rozjeżdżały się na boki.

MH 10/11

Zobacz również:
Seria 10 krokodylków, spalenie 10 kcal na ergometrze i 50 podskoków na skakance. To jeden obwód, a Twoim celem jest wykonanie siedmiu. Ćwicz w systemie EMOM, czyli na każdą serię przeznacz maksymalnie minutę. Jeśli wyrobiłeś się wcześniej, dokładnie tyle czasu zostało Ci na odpoczynek przed następną serią. Proste?  
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA