[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Ćwiczenia na barki: wzmocnij swoje słabe strony

Wyciskanie sztangi nad głowę to wciąż najlepsze ćwiczenie na mięśnie naramienne. Tylko co z tego, że pobiłeś w nim kolejny rekord, skoro po parunastu minutach na ściance albo kilkudziesięciu rzutach do kosza nie masz siły na więcej? Podpowiadamy, jak to zmienić.

trening barków fot. Catalin Petolea, 2015, shutterstock.com
Mniej znaczy więcej

Trenuj barki mniejszym ciężarem, wykonując większą liczbę powtórzeń, a uzyskasz pewność, że nie wysiądą w najmniej odpowiednim momencie.

Bonus: wejdziesz na sam szczyt

Dołączając te 3 ćwiczenia do treningu, nie będziesz musiał się martwić, że w połowie wspinaczki zabraknie Ci sił na podniesienie ręki.  

Droga do celu

Wykonuj te 3 ćwiczenia jedno po drugim bez przerw. Następnie odpocznij 60 s i powtórz taki cykl jeszcze 2 razy.

REKLAMA

REKLAMA

trening barków fot. Beth Bischoff
Trening na barki: 3 kroki do celu

1. Wznosy ramion Y

Złap dwie hantle nachwytem i połóż się przodem na ławce skośnej. Pozwól hantlom swobodnie zwisać. Nie uginając rąk w łokciach, unieś hantle, tak by Twoje ramiona i tułów ułożyły się w literę „Y”. Zrób od 20 do 30 szybkich powtórzeń.

REKLAMA

trening barków fot. Beth Bischoff
2. Wznosy ramion T

Zaczynasz podobnie jak w poprzednim wariancie, ale tym razem trzymaj hantle podchwytem. Unieś dynamicznie ręce na boki, tak by ramiona i korpus tworzyły literę „T”. Zrób 20-30 szybkich powtórzeń.

REKLAMA

REKLAMA

trening barków fot. Beth Bischoff
3. Wznosy ramion L

Złap dwie hantle nachwytem i połóż się przodem na ławce skośnej. Ugnij ręce do kąta prostego, tak by łokcie znalazły się na wysokości barków. Rotując łokcie, unieś hantle, aż przedramiona będą w jednej linii z resztą ciała. Zrób 30 powtórzeń.

MH 12/11

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij