[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Ćwicz w domu: kompletny trening FBW z hantlami

Często myślisz "Nie mam czasu na siłownię, a trening w domu nie ma sensu"?  Błąd. Musisz bowiem wiedzieć, że większe mięśnie są w zasięgu Twojej ręki, nawet jeżeli ćwiczysz w domu. Wystarczy para hantli i porządny plan treningowy FBW.

hantle, trening z hantlami fot. shutterstock.com

Twój plan treningowy FBW

Wykonuj poniższe ćwiczenia jedno po drugim w 4 seriach po 8-10 powtórzeń każde. Zrób wszystkie serie poprzedniego ruchu, zanim przejdziesz do następnego. Odpoczywaj 60-90 sekund między seriami.

Trenuj 3 razy w tygodniu, odpoczywając co najmniej dzień między sesjami. Stopniowo zwiększaj obciążenie – każdy kolejny trening powinien być dla Ciebie nowym wyzwaniem.

Jak ćwiczyć z hantlami w domu?

Jeśli chcesz ćwiczyć w domu, postaw na sztangielki. To takie hantle, w których przez ilość talerzy możesz szybko regulować ich ciężar. To ważne, ponieważ do każdego ćwiczenia powinieneś dobierać obciążenie indywidualnie, mając na uwadze fakt, że ostatnie powtórzenie w serii powinno zawsze sprawiać trochę problemów.

REKLAMA

trening z hantlami rys. +ISM
1. Wyciskanie stojąc

Stań prosto w lekkim rozkroku, hantle trzymając chwytem neutralnym bezpośrednio nad barkami. Prostując ręce w łokciach, wyciśnij ciężar nad głowę. Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym powoli wróć do pozycji początkowej. Patrz przed siebie, a nie na hantle. Nie dopuszczaj do zetknięcia się hantli w górze.

 

trening z hantlami rys. +ISM
2. Przysiad z hantlą 

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Złap hantlę oburącz za jej talerz (jak na rysunku). Wypchnij biodra w tył i ugnij kolana, by zrobić pełen przysiad (pośladki niżej niż kolana). Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym wróć do pozycji startowej.

Kolanami nie wykraczaj poza linię palców. Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Złap hantlę oburącz za jej talerz (jak na rysunku). Wypchnij biodra w tył i ugnij kolana, by zrobić pełen przysiad (pośladki niżej niż kolana). Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym wróć do pozycji startowej. Kolanami nie wykraczaj poza linię palców.

 

trening z hantlami rys. +ISM
3. Wyciskanie hantli na ławce skośnej

Połóż się tyłem na ławce skośnej, hantle trzymając nad głową w prostych rękach. Obniż do boku klatki prawą hantlę, po czym wyciśnij ciężar do pozycji startowej. Opuść teraz i wyciśnij lewą hantlę. To jedno powtórzenie. Gdy poczujesz ciężar, zacznij wyciskać jedną hantlę w momencie opuszczania drugiej. 

MH Rada: Załóż treningowe rękawiczki – według niemieckich badań poradzisz sobie dzięki temu z ciężarem o 5% większym niż zwykle.

 

trening z hantlami rys. +ISM
4. Wiosłowanie na ławce skośnej

Połóż się przodem na ławce skośnej, parę hantli trzymając luźno chwytem neutralnym (jak na rysunku). Dociśnij klatkę i brzuch do ławki. Zginając ręce w łokciach, przyciągnij hantle do boków klatki piersiowej. Powoli opuść ciężar do pozycji początkowej. Możesz też przyciągać hantle naprzemiennie.

 

trening z hantlami rys. +ISM
5. Spacer farmera

Stań prosto, parę naprawdę ciężkich hantli trzymając po bokach. Przez 60 sekund idź przed siebie: stawiaj krótkie kroki, przez cały czas mocno napinając korpus i trzymając proste plecy. W ostatniej serii maksymalnie wydłuż czas spaceru: zatrzymaj się dopiero, gdy nie będziesz miał sił na więcej.

trening z hantlami rys. +ISM
6. Deska (plank) przodem

Przyjmij pozycję do pompki, ciężar ciała opierając na przedramionach i stopach. Twoje ciało powinno od głowy po kostki tworzyć linię prostą. Napnij mocno mięśnie korpusu i pośladki, by zapobiec opadaniu bioder. W pierwszych 3 seriach zatrzymaj ruch na 60 sekund, w ostatniej zrób maksa. 

MH 05/2014

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij