[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

CrossFit z Men's Health: WOD 9

MH CrossFit Workout of The Day nr 9: Pokaż nam tego, który uważa, że kompletny trening wymaga masy sprzętu, a my wytłumaczymy mu, jak bardzo się myli. Albo pokaż mu ten zestaw ćwiczeń – i niech cwaniak go wykona. Wtedy pogadamy. 

crossfit, wod 9 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Twój trening

Wykonuj najszybciej, jak to możliwe, wszystkie ćwiczenia jedno po drugim. Zrób 3 obwody. Pauzy wg potrzeb. 

Rada MH: Za pierwszym razem odpoczywaj między kolejnymi ćwiczeniami tyle, ile potrzebujesz. Staraj się jednak dojść do takiego poziomu, by wszystkie trzy obwody wykonać w jak najkrótszej jednostce czasu – ćwiczenia rób jeszcze szybciej, a przerwy skracaj do minimum.

 

REKLAMA

crossfit, wod 9 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Rwanie kettlebella (6x na obie ręce)

Połóż kettlebell na podłodze i stań nad nim. Zrób przysiad, chwyć go prawą ręką w taki sposób, by Twój kciuk był skierowany w tył. Zacznij podnosić się z przysiadu, a gdy odważnik znajdzie się na wysokości Twoich ud (1), płynnym ruchem poderwij go najpierw na wysokość barków, by błyskawicznie unieść go nad głowę (2). 

Wskazówki dodatkowe:

  • Zacznij od naprawdę lekkiego kettlebella (nawet 4 kg). Dopiero gdy opanujesz technikę, stopniowo zwiększaj obciążenie, aż dojdziesz do odważnika o wadze 24 kg. I nie bój się poprosić instruktora o krótką lekcję, jeśli będziesz czuł, że nie wszystko idzie tak jak powinno. 
  • Mocno wypychaj biodra w przód – w tym ruchu chodzi o to, by wykonać płynny transfer mocy z dołu do góry ciała, a nie o to, by poszczególnymi partiami mięśni ciągnąć odważnik w górę.  
crossfit, wod 9 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Przysiady do kettlebella (10x)

Połóż kettlebell na podłodze. Stań nad nim, stopy rozstawiając trochę szerzej niż na szerokość barków (palce stóp możesz skierować delikatnie na zewnątrz). Ręce trzymaj wzdłuż tułowia (1). Wypchnij biodra w tył i ugnij nogi w kolanach, by wykonać przysiad – uda powinny znaleźć się w pozycji co najmniej równoległej do podłoża. Sięgnij po kettlebell (2). Wróć do startu.

crossfit, wod 9 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Krokodylki (6x)

Stań prosto (1), zrób przysiad, oprzyj dłonie na podłodze (2) i wyrzuć w tył nogi, by przyjąć pozycję do pompki (3).

 

crossfit, wod 9 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Zrób pompkę (4), po czym wybij się do przysiadu (5) i wyskocz w górę najwyżej, jak tylko dasz radę (6).  

MH 11/2013

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij