[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

CrossFit z Men's Health: WOD 6

MH CrossFit Workout of The Day nr 6: Akcję zaczynasz ćwiczeniem, które rzeźbi brzuch, a kończysz ruchem, który angażuje do pracy niemal całe ciało. Już po 7 minutach poczujesz, że to działa.  

crossfit, wod 6 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Twój trening

Zrób jak najwięcej serii obu ćwiczeń (brzuchy: 20 powtórzeń, martwy ciąg: 10 powtórzeń) w ciągu 7 minut.  

 

REKLAMA

REKLAMA

crossfit, wod 6 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Brzuchy

Połóż się tyłem na macie, nogi ugnij w kolanach i biodrach – jak na zdjęciu (kolana delikatnie "na zewnątrz"). Ręce trzymaj razem za głową (1). Inicjując ruch mięśniami brzucha (2), przejdź do siadu.

REKLAMA

crossfit, wod 6 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Jednocześnie sięgaj przed siebie rękami (3), (4). Nie zatrzymuj ruchu, tylko od razu wróć do pozycji początkowej.

REKLAMA

REKLAMA

crossfit, wod 6 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Martwy ciąg

Stań prosto w lekkim rozkroku. Wypchnij biodra w tył i obniż pozycję, by złapać sztangę nachwytem trochę szerszym niż na szerokość barków. Plecy trzymaj proste, a klatkę wypiętą. Przez cały czas patrz przed siebie (1). Zacznij prostować nogi, sztangę rolując po udach.

Gdy będziesz wyprostowany, zaznacz koniec ruchu, wypychając mocno biodra do przodu oraz ściągając łopatki. Napnij też mocno mięśnie pleców oraz pośladkowe (2). Wróć do pozycji początkowej, sztangę znów rolując po udach. Zatrzymaj się, gdy minie kolana, albo idź dalej, aż talerze oprą się o podłoże. Cały ruch staraj się wykonywać maksymalnie płynnie, kontrolując ciężar. Twoim celem powinna być sztanga olimpijska z dwoma talerzami po 20 kg.

Wskazówki dodatkowe:

  • Trzymaj proste plecy, łopatki ściągnięte. Możesz lekko odchylić głowę do tyłu, by ułatwić sobie ruch. Patrz przed siebie, a nie na sztangę. Pierwsze próby rób przed lustrem – jeśli nie jesteś w stanie wykonać ćwiczenia poprawnie technicznie, zmniejsz obciążenie. 
  • Ręce cały czas trzymaj proste, one są tym razem tylko dźwignią. Jeśli chcesz poradzić sobie z większym ciężarem, łap sztangę chwytem mieszanym.  
  • Stopy ustawiaj na szerokość barków. Palce możesz skierować delikatnie na zewnątrz. Staraj się nie odrywać pięt w żadnej fazie ruchu. Nie wykraczaj też kolanami poza linię palców podczas obniżania pozycji do przysiadu. Pamiętaj: ten ruch zaczynasz wypchnięciem bioder do tyłu, a nie uginaniem kolan. 

MH 08/2013

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij