[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

CrossFit z Men's Health: WOD 5

MH CrossFit Workout of The Day nr 5: Od najmłodszych lat nazywasz ją lekarską i kojarzysz bardziej z zajęciami korekcyjnymi niż SKS-em. Oto trening, który zmusi Cię do "lekkiej" korekty zdania na temat piłki. Twój ruch. 

crossfit, wod 5 Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Twój trening

Zrób po 10 powtórzeń każdego ćwiczenia. W każdej kolejnej serii zmniejszaj ich ilość.

Całość wykonaj jak najszybciej. 

REKLAMA

crossfit, wod 5 Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Rzuty z przysiadu piłką lekarską o ścianę

Złap oburącz dużą, miękką piłkę lekarską (min. 5 kg). Unieś ją nad głowę (jak na zdjęciu), po czym wypchnij biodra w tył i obniż pozycję, aż Twoje uda będą co najmniej równolegle do podłoża (1). Dynamicznym, płynnym ruchem wstań, jednocześnie wyrzucając piłkę do góry i do przodu (2), by odbiła się od stojącej przed Tobą ściany. Złap ją, zanim spadnie na podłogę.

Wskazówki dodatkowe:

  • Wszystkie powtórzenia powinieneś robić w maksymalnym tempie, ale nie oznacza to wcale, że możesz choć na chwilę zapomnieć o prawidłowej technice. Poproś kumpla, by obserwował Twoje pierwsze próby. Nie zrobiłeś pełnego przysiadu? W świecie CrossFitu usłyszałbyś "No rep!" – próba niezaliczona. 
  • Miękką piłkę złap oburącz, szeroko rozstawiając palce. Trzymaj ją na takiej wysokości, by cały czas widzieć nad nią punkt, w który celujesz. 
  • Mocno napinaj brzuch, by stabilizować sylwetkę – nawet wtedy gdy obniżasz pozycję do przysiadu. Staraj się ruchem bioder transferować siłę z dołu do góry ciała, gdy płynnym ruchem wstajesz, aby przejść do rzutu. 
crossfit, wod 5 Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Krokodylki

Stań prosto, stopy na szerokość barków (1). Zejdź do przysiadu i oprzyj dłonie na podłożu (2). Wyrzuć nogi w tył, by przyjąć pozycję do pompki (3). Zrób pompkę (4), po czym przyciągnij kolana do klatki i wybij się do przysiadu (5), z którego wyskocz, odrywając się co najmniej kilkanaście centymetrów od podłoża. Klaśnij dłońmi w górze (6).

 

crossfit, wod 5 Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Podciąganie stóp do drążka

Podskocz i złap drążek nachwytem trochę szerszym niż na szerokość barków. Ściągnij mocno łopatki. Nogi ugnij w kolanach (1). Dynamicznym ruchem, inicjowanym mięśniami brzucha, unieś nogi tak wysoko, jak tylko dasz radę (staraj się dotknąć drążek palcami stóp) (2). Wróć do pozycji startowej. Cały ruch wykonuj płynnie, ale nie bujaj się bez sensu. 

MH 07/2013

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij