[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

CrossFit z Men's Health: WOD 4

MH CrossFit Workout of The Day nr 4: Myślisz: dwa proste ćwiczenia, co to dla mnie. OK, nie będziemy nawet próbowali wyprowadzać Cię z błędu. Nasza oferta jest prosta: wykonaj ten trening i przekonaj się sam, że niczego nie można sądzić po pozorach.  

crossfit, wod 4 Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Twój trening

Wykonuj na zmianę podane ćwiczenia, nie odpoczywając między nimi. 5 razy wykonaj całość jak najszybciej. 

REKLAMA

crossfit, wod 4 Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Martwy ciąg z podciąganiem kettlebella wzdłuż tułowia

Stań prosto, stopy rozstawiając szerzej niż na szerokość barków. Palce stóp skieruj delikatnie na zewnątrz. Zrób przysiad i pochyl się odrobinę do przodu, by złapać oburącz kettlebell (1). Wstań, prowadząc kettlebell jak najbliżej osi ciała. Wypchnij biodra do przodu i napnij mocno mięśnie pośladków.

crossfit, wod 4 Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Ściągnij łopatki (2). Prowadząc łokcie "na zewnątrz", zacznij podciągać odważnik wzdłuż tułowia (3), aż znajdzie się na wysokości Twojej brody (4). Zatrzymaj na chwilę ruch, po czym opuść odważnik na wysokość ud, aż Twoje ręce będą niemal proste (2). Wypchnij teraz biodra do tyłu, ugnij nogi w kolanach i pochyl się do przodu – żeby kettla znów oprzeć na podłodze i wrócić do pozycji początkowej (1). Właśnie wykonałeś jedno powtórzenie. Zrób ich 12. 

Wskazówki dodatkowe:

  • Nie wyginaj nadgarstków nawet w końcowej fazie podciągania kettlebella, gdy znajdzie się na wysokości brody. Łokcie prowadź szeroko, aż znajdą się mniej więcej na wysokości Twoich oczu. 
  • Przez cały czas trwania ćwiczenia trzymaj proste plecy. Ściągnij mocno łopatki. Odważnik prowadź jak najbliżej ciała. Jeśli ciężar powoduje, że pochylasz się do przodu, zmniejsz obciążenie. 
  • Twoim celem jest kettlebell 32 kg. O ile stosunkowo łatwo wykonać z takim ciężarem martwy ciąg, o tyle druga faza tego ćwiczenia (podciąganie wzdłuż tułowia) może sprawiać drobne problemy. Zmniejsz wówczas obciążenie nawet o połowę. 
crossfit, wod 4 Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Wykroki z talerzem nad głową

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Złap oburącz talerz (20 kg) i unieś go wysoko nad głowę, aż do pełnego wyprostu rąk w łokciach (1). Zrób teraz wykrok prawą nogą, aż jej udo znajdzie się w pozycji równoległej do podłoża, a kolano lewej niemal go nie dotnie (2). Wróć do pozycji początkowej, po czym wykonaj wykrok drugą nogą. To jedno powtórzenie. Zrób ich 8. 

MH 06/2013

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij