CrossFit z Men's Health: WOD 11

MH CrossFit Workout of The Day nr 11: Żeby dotrzeć na szczyt, musisz dać z siebie wszystko. Tutaj nie ma miejsca na zgniłe kompromisy. Przygotuj się, przed Tobą ostatnia prosta!  

crossfit, wod 11 fot. Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

Twój trening

REKLAMA

Podane ćwiczenia rób jedno po drugim 3 x: po 21, 15 i 9 powtórzeń. Odpoczywaj według potrzeb. Cały trening wykonaj jak najszybciej. 

REKLAMA

REKLAMA

crossfit, wod 11 fot. Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

Wyciskanie sztangi z głębokiego przysiadu

REKLAMA

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Podejdź do stojaków, złap sztangę nachwytem na szerokość barków i zdejmij ją. Oprzyj sztangę na obojczykach, podtrzymując ją na paliczkach palców (jak na zdjęciu); ramiona równoległe do podłoża, łokcie skierowane w przód.

Wypchnij biodra w tył i, zginając nogi w kolanach, zrób głęboki przysiad (pośladki niżej niż kolana) (1). Wstań, po czym dynamicznym ruchem wyciśnij ciężar nad głowę (2). Wróć do pozycji początkowej. Obniżając pozycję, nie wykraczaj kolanami poza linię palców. 

Wskazówki dodatkowe:

  • Wyciskając ciężar nad głowę, prostuj ręce w łokciach, lecz nie rób przeprostów, jeśli nie chcesz skończyć z kontuzją. Patrz przed siebie, a nie na sztangę. 
  • Sztangę trzymaj w górze w linii z kręgosłupem: przećwicz ten ruch z pustym gryfem pod okiem instruktora. Trening z obciążeniem zacznij wykonywać dopiero, gdy ćwiczenie opanujesz do perfekcji. 
  • Korzystaj z talerzy, które wytrzymają niespodziewane i gwałtowne spotkanie z podłożem. Analogicznie: nie trenuj na podłodze, której nie wyłożono specjalną, amortyzującą matą. Twoim celem jest olimpijski (20 kg) gryf oraz 2 talerze po 20 kg. 
  • Podczas ruchu w dół i w górę napinaj mocno mięśnie korpusu, by stabilizować sylwetkę. Jeśli czujesz, że nie dasz rady zrobić kolejnego powtórzenia, przerwij serię. Wróć do ćwiczenia po odpoczynku. 

REKLAMA

crossfit, wod 11 fot. Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

Podciąganie motylkiem

REKLAMA

Podskocz i złap drążek nachwytem na szerokość barków (1). Wykonaj biodrami ruch w tył i w przód, by przetransferować siłę z obręczy biodrowej do góry ciała i tym samym ułatwić sobie podciągnięcie. Nie zatrzymuj ruchu, gdy brodą miniesz drążek, tylko od razu wróć do pozycji początkowej i zrób następne powtórzenie (2). Całość wykonuj maksymalnie dynamicznie, starając się wykonywać ciałem ruch falisty.  

MH 01/2014

Zobacz również:
W dzisiejszym świecie energia do działania potrzebna jest nam od rana do wieczora. Nie ma zmiłuj. Co zapewni nam jej największą dawkę? Dobry trening czy pilnowanie diety? Zapytaliśmy eksperta. 
ZOBACZ WIĘCEJ

REKLAMA

REKLAMA