[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

CrossFit z Men's Health: WOD 10

MH CrossFit Workout of The Day nr 10: Chwilę po tym treningu na koncie będziesz miał 24 zarzuty. Taka historia skończyć może się tylko jednym werdyktem: winny supersprawności.

crossfit, wod 10 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Twój trening

Wykonuj podane ćwiczenia jedno po drugim łącznie 4 razy. Odpoczywaj według potrzeb. Całość zrób jak najszybciej.

REKLAMA

crossfit, wod 10 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Zarzut sztangi na proste nogi (x6)

Zrób przysiad i złap sztangę nachwytem odrobinę szerszym niż na szerokość barków (1). Dynamicznym ruchem zacznij się prostować, a gdy sztanga minie Twoje uda, całym ciałem podciągnij ją do góry (wspinając się m.in. na palce oraz przyciągając barki do uszu (2), by wejść "pod" nią i oprzeć ją swobodnie na obojczykach.

Rozluźnij chwyt (podtrzymuj sztangę tylko paliczkami palców), a łokcie skieruj przed siebie (3). Rzuć sztangę o podłoże (o ile zabezpieczone jest specjalną matą, a talerze są do tego przystosowane) i wróć do startu.

Wskazówki dodatkowe:

  • Zacznij od trzymania sztangi nachwytem, lecz gdy znajdzie się na Twoich obojczykach, rozluźnij odrobinę chwyt. Ramiona powinny być równolegle do podłoża, łokcie kieruj przed siebie.
  • Przez cały czas napinaj mięśnie korpusu, by stabilizować kręgosłup i sylwetkę. Trzymaj proste plecy oraz ściągnij mocno łopatki. Patrz przed siebie, a nie na pokonującą drogę dół-góra sztangę.
crossfit, wod 10 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Przeskoki nad sztangą z przysiadem (x8)

Stań bokiem do sztangi (1). Wypchnij biodra w tył i, zginając kolana, obniż pozycję, aż Twoje uda będą co najmniej równolegle do podłoża. Dynamicznym ruchem wyprostuj nogi i przeskocz na drugą stronę sztangi. Zrób przysiad (2) i wykonaj przeskok w drugą stronę. To jedno powtórzenie. Patrz przed siebie, a nie na sztangę. Cały ruch staraj się wykonać tak szybko, jak tylko dasz radę.

crossfit, wod 10 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Siady z leżenia (x10)

Połóż się tyłem na macie, nogi ugnij w kolanach i biodrach. Ręce razem za głową (1). Inicjując ruch mięśniami brzucha (2), przejdź do siadu, jednocześnie sięgając przed siebie rękami (3), (4). Nie zatrzymuj ruchu, tylko od razu wróć do pozycji początkowej. 

MH 12/2013

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij