[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

CrossFit z Men's Health: WOD 1

MH CrossFit Workout of The Day nr 1: Nie musisz trenować godzinami, by zbudować formę, dzięki której sprostasz każdemu wyzwaniu. Wykonaj ten ekspresowy trening, a poczujesz, jak szybko można doprowadzić mięśnie do palenia. 

Trenuj CrossFit z MH: WOD #1 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Twój trening

Podciąganie 5 x / Pompki 10 x / Przysiady 15 x

Nie odpoczywaj między ćwiczeniami.

REKLAMA

Trenuj CrossFit z MH: WOD #1 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Podciąganie (motylek)

Podskocz i złap drążek nachwytem na szerokość barków (1). Wykonaj biodrami ruch w tył i w przód, by przetransferować siłę z obręczy biodrowej do góry ciała i ułatwić sobie tym samym podciągnięcie. Nie zatrzymuj ruchu, gdy brodą miniesz drążek, tylko od razu wróć do pozycji początkowej i wykonaj następne powtórzenie (2). Całość wykonuj maksymalnie dynamicznie. 

Wskazówki dodatkowe:

  • Motylek to trzeci (po siłowym oraz z tzw. kippingiem, czyli pracą bioder) rodzaj podciągania. Złap drążek naprawdę mocno, bo w trakcie wykonywania całego ruchu będziesz odczuwał zmiany w obciążeniu.  
  • Podciągając się motylkiem, zaangażujesz do pracy prawie całe ciało, dzięki czemu będziesz w stanie w jednej serii zrobić więcej powtórzeń. Zanim chwycisz drążek, porządnie rozgrzej całe ciało. 
  • Podczas kolejnych faz ćwiczenia będziesz poddawać wszystkie mięśnie zmiennym bodźcom. Złap odpowiedni rytm i nie zapominaj nigdy o oddychaniu – rób wdech, gdy jesteś na dole. 
  • Wykorzystaj ruch biodrami i nogami do nabrania odpowiedniej prędkości. Zacznij trening podciągania motylkiem od zwykłego bujania się na drążku. Dopiero jak opanujesz ten ruch, spróbuj pójść w górę.  
Trenuj CrossFit z MH: WOD #1 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Przysiady

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Ręce trzymaj wzdłuż tułowia (1). Wypchnij biodra w tył i obniż pozycję, aż Twoje uda będą co najmniej równolegle do podłoża. Ręce wyprostuj przed siebie (2). Zatrzymaj na chwilę ruch, po czym jak najszybciej wróć do pozycji początkowej. Kolanami nie przekraczaj nigdy linii palców.

 

Trenuj CrossFit z MH: WOD #1 fot. Wojciech Małkowicz, Model: Paweł Czaplicki
Pompki

Przyjmij pozycję do pompki, ręce rozstawiając szerzej niż barki. Napnij mocno mięśnie korpusu, by zapobiec opadaniu bioder. Ciało trzymaj w linii prostej od głowy po kostki (1). Zginając ręce w łokciach, obniż pozycję, aż klatką niemal dotkniesz podłogę (2). Zatrzymaj na chwilę ruch, po czym dynamicznie wróć do pozycji początkowej. 

MH 03/2013

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij