Creed II: jak trenują Viktor i Ivan Drago?

Ostry trening – ostra walka. Ta reguła pozostaje bez zmian.

Drago Barry Wetcher/Everett Collection/East News
Barry Wetcher/Everett Collection/East News

Mięśnie Viktora Drago

Podczas castingów do roli Viktora Drago Florian ważył 113 kg. Postanowił zrzucić 13 kg, aby raz jeszcze przywołać najlepszą formę Drago – maszyny do zabijania.

(Sprawdź też: Creed II - walka oczami Drago)

2 g na 1 kg = czyste mięśnie

Munteanu pochłaniał tonę jedzenia, celując w 2 gramy białka na kilogram masy ciała. Trochę tego wychodzi, gdy waży się ponad sto kilogramów. Niezmienny pozostawał jedynie jeden posiłek: wieczorny tuńczyk. Słusznie – wzorcowe białko i mało tłuszczu.

45:15 - zawsze na czas

"Trenowaliśmy około sześciu godzin dziennie" – wyjawił Munteanu. Spoko, my też nie mamy tyle czasu. Jesteś w stanie rozegrać to szybciej i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Wykonuj maksymalną liczbę powtórzeń przez 45 sekund. Odpocznij przez 15 sekund i przejdź do kolejnej serii.

30 minut razy 3 - dobre tempo

W ramach treningu kardio Munteanu wykonywał trzy półgodzinne sesje treningowe. Fani serii pewnie już się spodziewają, ale napiszemy to. Tak: najczęściej po prostu biegał ulicami w bluzie ze słuchawkami w uszach. Sprawdzona klasyka.

Ivan Drago - mocniejszy z wiekiem

W latach 80. Lundgren zbudował kultową postać Ivana Drago, używając niemal wyłącznie maksymalnych ciężarów. "Sporo osób przesadza z obciążeniami – przyznaje. – Ja też trenowałem w ten sposób. Nie jest to jednak optymalne i prędzej czy później odbije się na zdrowiu". Teraz jest po sześćdziesiątce, więc pilnuje się o wiele bardziej.

Elastyczne podejście - plan treningowy

Lundgren ćwiczy pięć razy w tygodniu: klatkę i ramiona, plecy, barki i biceps oraz dwa razy nogi. Ale plan nie jest stały. "Zazwyczaj wiem, co będę trenował kolejnego dnia, ale gdy budzę się i tego nie czuję, po prostu wybieram inną partię".

Zacznij wysoko - ilość powtórzeń

Lundgren uwielbia uginanie na biceps, wyciskanie leżąc i wiosłowanie sztangą. Stworzył dla siebie własną drabinkę powtórzeń: zaczyna od 30, potem robi 20, 15 i 10. "Pierwsza seria świetnie pompuje mięśnie".

Korpus ze stali - trening brzucha jest ważny

"Wszystkie najlepsze momenty z ekranu to zasługa mięśni głębokich" – podkreśla Lundgren. O ich treningu pamięta do dziś. Wykonaj trzy serie po 30 sekund deski bokiem na każdej ze stron, a potem 3 serie po 1 min klasycznej deski.

Zobacz również:
REKLAMA