[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Co mówią Twoje geny?

Nasz redaktor sprawdził swoje genetyczne predyspozycje do sportu. Najpierw dowiedz się, co i jak. Potem kolej na Ciebie. 

geny fot. Shutterstock
Słowniczek

Włókna mięśniowe

Twoje mięśnie składają się z włókien (około 150 włókien tworzy tzw. pęczek). Nie każde włókno jest takie samo. Dzieli się je na dwa rodzaje: wolno- i szybkokurczliwe. Ich stosunek określony jest genetycznie. Dominacja jednego rodzaju nad drugim zwiększa Twoje szanse w określonym sporcie. Jeśli przeważają w Twoim organizmie włókna wolnokurczliwe, lepiej radzić będziesz sobie w dyscyplinach wytrzymałościowych.

Jeśli to szybkokurczliwych włókien w każdym mięśniu jest więcej – jesteś urodzonym siłaczem albo sprinterem. Stan pośredni predysponuje Cię do sportów siłowowytrzymałościowych, tj. sportów walki, piłki nożnej czy kajakarstwa.

Lipoliza

To zdolność spalania tkanki tłuszczowej, którą również określa nasz profil genetyczny. Wysoka szybkość lipolizy to gwarancja dobrej zdolności spalania tkanki tłuszczowej i mniejsze predyspozycje do jej gromadzenia. Bez badań genetycznych można stawiać w ciemno, że charakteryzuje ona Cristiano Ronaldo.

Zdolności antyoksydacyjne

Zdolność przeciwdziałania nadmiernej ilości wolnych rodników ma spore znaczenie przy wzmożonej aktywności fizycznej – słaba może negatywnie oddziaływać na wyniki sportowe i ogólne samopoczucie.

Potencjał reakcji zapalnej

W największym skrócie to reakcja organizmu na wysiłek i wywołane nim stany zapalne. Im silniejsza, tym dłużej i intensywniej możesz trenować.  

 

REKLAMA

Jak zrobić badanie? 

Krok 1

Wejdź na dfmedica.eu i wybierz pakiet FITSPORT. Znajdź najbliższą placówkę, w której zostanie pobrany materiał genetyczny.

Krok 2

W krótkim czasie otrzymasz obszerny raport wraz z zaleceniami treningowymi, dietetycznymi i sugerowaną suplementacją.

Krok 3

To nie koniec – przed Tobą jeszcze konsultacje ze specjalistą, który objaśni Ci wyniki zawarte w raporcie. 

MH 08/2016

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij