Cliffhanger - wymagający trening na drążku

Ten zestaw jest bezpieczniejszy niż zwis nad przepaścią bez asekuracji, ale po jego wykonaniu będziesz się czuł, jakbyś właśnie wrócił zza światów. Oto cliffhanger.

trening na drążku shutterstock.com

Trening

Trenuj systemem piramidy: zrób dwa powtórzenia burpee z podciąganiem  na początku pierwszej minuty, „odpoczywając” do jej końca w zwisie. Z każdą minutą dodawaj dwa powtórzenia. Kończysz, gdy nie możesz już zmieścić więcej powtórzeń w minucie albo nie jesteś w stanie utrzymać się w zwisie  do upłynięcia 60 sekund.

REKLAMA

Obóz nr 1

Zrób przysiad i połóż dłonie na podłożu. Przeskokiem przenieś nogi do tyłu, tak aby znaleźć się w podporze,   i zrób pompkę, zbliżając klatkę do ziemi. Podskocz nogami do przodu i wyskocz w górę, łapiąc drążek. Podciągnij się, tak by broda była nad drążkiem, a potem  powoli opuść się na dół  i zrób kolejne powtórzenie burpee.

drążekMen's Health

Obóz nr 2

Po ostatnim podciągnięciu nie zeskakuj na ziemię: opuść się tak, by zawisnąć na wyprostowanych ramionach. Z wyciągniętymi ramionami i tułowiem ściskasz przeponę, przez co masz utrudnione oddychanie. Wytrzymaj w takiej pozycji do upłynięcia pełnej minuty od czasu rozpoczęcia serii. Po 60 s zeskocz  i zacznij kolejną serię burpee z podciąganiem. Dodaj 2 powtórzenia do ostatniej ich liczby.

drążekMen's Health

Atak szczytowy

Dodawaj po dwa powtórzenia w każdej kolejnej minucie.  W pewnym momencie możesz nie zmieścić już kolejnych powtórzeń w minucie. Kompletnie się tym nie przejmuj. Jeśli nie masz już czasu na więcej burpee z podciąganiem albo nie masz siły utrzymać się na drążku do końca upływającej minuty, z czystym sumieniem zakończ trening i napij się czegoś – pod warunkiem  że utrzymasz w dłoni butelkę czy bidon.

REKLAMA