Burpee z hantlami [Najlepsze ćwiczenia, których nie robisz]

Potrzebujesz szybko pozbyć się nadmiaru tłuszczu? Ta hybryda, Burpee z hantlami, wypala kalorie szybciej, niż rośnie inflacja.

trening z hanltami Men's Health Polska

Holistyczne podejście modnych programów treningowych „body and soul” do budowania formy jest świetne, pod warunkiem że masz czas. Ale na ten komfort nie zawsze możesz sobie pozwolić i czasami, by zbudować formę „last minute”, musisz skupić się na „body”. Tak jak w tym ćwiczeniu, w którym łączysz burpee ze swingiem i wyciskaniem (zamiast wyskoku). Tu nie będzie litości dla żadnej grupy mięśniowej: burpee angażuje nogi, pośladki, core i klatkę, a swing i wyciskanie plecy, barki oraz ramiona. Nic dziwnego, że kalorie spalasz jak Hummer H2 benzynę. Tym bardziej że robisz dużo powtórzeń, co testuje Twój system kardio. Całość mocno podkręca metabolizm.

Plan treningu

Sprawdź, czy jesteś w stanie wykonać to ćwiczenie przez 12 minut w systemie EMOM (every-minute-on-the-minute), w każdej minucie robiąc 8 powtórzeń, a potem odpoczywając do końca minuty.

1. Padnij

burpee z hantlamiFOT. PHILIP HAYNES, STYLIZACJA: ABENA OFEI, GROOMING: MEGAN KORIAT, MODEL: CHRISTOPHER WHITLOW/ANDI PETERS’ MODELS

Opierając się na hantlach, przyjmij pozycję startową do pompki, a potem ugnij ramiona i opuść tułów. Wyprostuj ramiona i podskokiem przejdź do przysiadu, po czym wstań z hantlami trzymanymi po bokach.

2. Swing

Stojąc w rozkroku, przenieś hantle między nogi, a potem wypchnij biodra do tyłu i poprowadź hantle za siebie. Dynamicznie wyprostuj się, unosząc hantle do wysokości barków.

3. Wyciskaj

burpee z hantlamiFOT. PHILIP HAYNES, STYLIZACJA: ABENA OFEI, GROOMING: MEGAN KORIAT, MODEL: CHRISTOPHER WHITLOW/ANDI PETERS’ MODELS

Bez zatrzymywania wyciśnij hantle nad głowę – do wyprostu ramion. W ostatnich powtórzeniach pomóż sobie pracą nóg, by zmniejszyć palenie w mięśniach. Troszeczkę.

4. Utrzymaj

Zablokuj ramiona w łokciach i napnij barki. Jedno powtórzenie masz za sobą. Weź głęboki oddech i wróć do pozycji pompki. Będziesz czuć to spalanie!