Burpee bleep test – wyniszczenie na sygnał

Standardowy „bleep test” ma w sobie coś sadystycznego, ale pokazuje prawdę o Twojej wydolności (VO2 max), więc połączyliśmy go z burpee. Sorry, taki mamy trening.

Burpee bleep test fot. PHILIP HAYNES

Potrzebujesz pliku audio z „bleep testem” (iTunes, Spotify, YouTube) i robisz ćwiczenia na każdy sygnał. Między sygnałami robisz od 2 do 5 burpee, z którymi musisz się zmieścić między „bleepami”. 5 robisz przy krótszym, bardziej intensywnym treningu, a 2 przy dłuższej sesji kardio.

  • Poziom trudności – 6/6
  • Budowanie mięśni – 2/6
  • Spalanie tłuszczu – 5/6
  • Czas – od 1 minuty

Burpee bleep testfot. PHILIP HAYNES

1. Bleep pierwszy

Czekaj na pierwszy sygnał. Gdy się pojawi, zrób przysiad i oprzyj dłonie na podłożu. Przeskokiem wyrzuć nogi do tyłu, tak by znaleźć się w pozycji pompki. Zegnij ramiona, wyprostuj, wróć nogami do przysiadu i wyskocz w górę, dotykając się dłońmi nad głową. Wyląduj i zrób wybraną na dany trening ilość powtórzeń.

Burpee bleep testfot. PHILIP HAYNES

2. Chwila na oddech

Po ostatnim powtórzeniu stań i czekaj na kolejny sygnał, łapiąc oddech. W tym teście to, co robisz, czekając na kolejny sygnał, jest równie ważne, jak samo ćwiczenie. Trzymaj blisko butelkę z wodą i nie rób żadnych zbędnych ruchów, czekając na kolejny sygnał. I na kolejny, i na kolejny...

Burpee bleep testfot. PHILIP HAYNES

3. Ograj stoper

Trochę przyspieszaj tempo ćwiczenia w miarę skracania czasu między sygnałami. Jeśli już nie będziesz mieścić się z założoną ilością powtórzeń między „bleepami”, skończyłeś ćwiczenie. Ostatni sygnał wyznacza Twój wynik. Zwykle każdy poziom ma po 10 sygnałów, tak że możesz skończyć na poziomie 5.2 albo 7.9. Wysokich wygranych!

Zobacz również:
REKLAMA