Brzuch ze stali: zbuduj swój ABS

Większość facetów dba o wygląd swojego brzucha, robiąc nieskończoną ilość powtórzeń standardowych brzuszków. To oczywiście wzmocni brzuch, ale sukces imponującego sześciopaka tkwi również w masie samych mięśni. Te zbudujesz przy wyciągu.

brzuch Nikolas_jkd, shutterstock.com
fot. Nikolas_jkd, 2015 shutterstock.com
Wykonuj poniższe ćwiczenia trzy razy w tygodniu na koniec treningu, ponieważ brzuch pracuje również wtedy, gdy np. wyciskasz sztangę. Rób 3 serie po 12 powtórzeń.

REKLAMA

Odpoczywaj maksymalnie 30 sekund między seriami. W pozostałe dni tygodnia wykonuj zwykłe ćwiczenia na brzuch.

REKLAMA

REKLAMA

brzuch z kewlaru trening Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś
Twój trening brzucha

REKLAMA

1. Skłony przy wyciągu stojąc

Stań tyłem do wyciągu górnego (albo przy „bramie”). Chwyć końce uchwytu linowego przypiętego do wyciągu, tak by ręce znalazły się na wysokości skroni.

Zbliż brodę do klatki, jednocześnie wyginając plecy w lekki łuk. Zatrzymaj ruch w chwili największego napięcia, po czym wyprostuj się, robiąc wdech. Zwróć uwagę na to, by ruch inicjowały mięśnie brzucha.

REKLAMA

brzuch z kewlaru trening Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś
2. Skłony skośne

REKLAMA

Stań przodem do wyciągu górnego, chwyć końce uchwytu linowego i ściągnij je do skroni. Pozwól plecom wygiąć się w lekki łuk. Zbliż brodę do klatki, jednocześnie rotując korpus w prawą stronę.

Wytrzymaj tak chwilę, po czym wróć do pozycji startowej i wykonaj ten sam ruch w drugą stronę. To jedno powtórzenie.

REKLAMA

REKLAMA

brzuch z kewlaru trening Mirosław Łuckoś
rys. Mirosław Łuckoś
3. Wymach skośny w dół

REKLAMA

Zamocuj do wyciągu górnego pojedynczy uchwyt. Złap go oburącz i stań do wyciągu bokiem, rotując górę ciała, by twarz skierować w stronę wyciągu.

Ściągnij uchwyt płynnym ruchem do dołu po przekątnej, rotując jednocześnie korpus. W końcowej fazie ruchu ugnij nogi w kolanach. Wróć powoli do pozycji startowej. Po skończonej serii zmień strony.

MH 03/11

Zobacz również:
Wątpliwości pojawiły się szybko, niemal natychmiast po wypełnieniu formularza, więc pytanie, po co mi to w ogóle było, wisieć będzie nade mną pewnie aż do ostatniego starcia. Mimo to cieszę się jak cholera na myśl, że każdego kolejnego dnia po pracy zrzucać będę koszulę, a na ręce wsuwać będę rękawice. Zapisałem się do Maxligi i jest to moja najlepsza sportowa decyzja w tym roku. Teraz Twoja kolej.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA