REKLAMA

Ból pleców - 4 przydatne ćwiczenia

Rzadko je oglądasz, ale czasem, po całym dniu za biurkiem, kontaktują się z Tobą przez irytujące napięcie czy nagły ból. Zobacz, jak możesz na to szybko odpowiedzieć.

1. Koci grzbiet

2 serie po 12 powtórzeń, 60 sekund przerwy

 Wyprostuj przygarbione plecy, wzmacniając mięśnie przy kręgosłupie piersiowym. Zacznij na czworaka, gumę do ćwiczeń owiń wokół pleców i trzymaj pod dłońmi. Cofnij nieco pośladki. Robiąc wydech, wygnij plecy do góry, rozciągając kręgosłup (A). Robiąc wdech, spróbuj wygiąć plecy w dół (B).

2. Skręt tułowia w klęku

2 serie po 10 powtórzeń na każdą stronę, 60 sekund przerwy

Popraw stabilność i siłę ćwiczeniami z rotacją. Przywiąż do czegoś gumę i stań, trzymając ją w lekkim napięciu w wyprostowanych ramionach. Uklęknij, tak by skręcony do tyłu tułów był skierowany do punktu mocowania gumy (A). Wykonaj skręt, tak by ramiona były wyprostowane przed Tobą (B).

REKLAMA

3. Skorpion w leżeniu

2 serie po 8-10 powtórzeń na każą stronę, 60 sekund przerwy

Zwiększone napięcie dolnego odcinka pleców to większe ryzyko kontuzji. Połóż się na brzuchu z ramionami wyciągniętymi w bok (A), a potem sięgnij prawą stopą w kierunku lewej ręki. Wytrzymaj w tej pozycji przez 2 sekundy, dociskając kolana do podłogi (B). Wróć do pozycji startowej i powtórz drugą nogą.

4. Obroty tułowia z ciężarkiem

2 serie po 6 powtórzeń, 60 sekund przerwy

Wolny ruch z lekkim ciężarkiem zwiększy Twoje możliwości przy przysiadach i martwym ciągu, zmniejszając napięcie w dolnym odcinku pleców. Stań w szerokim rozkroku, trzymając ciężarek w obu rękach nad głową (A). Kontrolując ruch i wyciągając ramiona tak daleko, jak tylko możesz, wykonaj obrót  tułowia w jedną stronę (B).  Po pełnym obrocie zrób  to samo w drugą stronę.  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA