[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Biegi narciarskie: zbuduj mistrzowską kondycję

Dzięki nartom biegowym zbudujesz świetną kondycję i wzmocnisz mięśnie, których nie używasz podczas zwykłego biegania. I wcale nie musisz wybierać się w góry – trasę możesz przygotować obok swojego domu, o ile na zewnątrz jest trochę śniegu.

bieganie na nartach fot. l i g h t p o e t, 2015, shutterstock.com
Na nartach lepiej

Bieganie na nartach nie ma słabych stron. Angażuje więcej partii mięśniowych niż zwykle, dzięki czemu na 10 km spalisz jeszcze więcej kcal. Zwiększysz wydolność, nie obciążając przy okazji stawów.

Podczas biegania na nartach wzmocnisz też obręcz barkową, dzięki czemu poprawisz ekonomię zwykłego biegu.

REKLAMA

Klasyka rządzi

Jeśli zaczynasz przygodę z biegówkami, wybierz styl klasyczny – będziesz mógł biec nawet tam, gdzie trasy nie są ubite. Jest on pochodną naturalnego ruchu człowieka – narty przemieszczają się w nim równolegle do siebie.

Styl łyżwowy jest trudniejszy i bardziej obciąża stawy: narty stawia się pod kątem i odbija się z ich krawędzi.

Twój sprzęt

W trampkach na bieg po śniegu lepiej się nie wybieraj... Zobacz, w jaki sprzęt warto zainwestować, by bez trudu pokonać nawet nieubite trasy.

1. Buty - Fischer Off Track 3

Wysoka cholewka, podklejony zamek i wyściółka z wełny to gwarancja komfortu.

2. Kurtka - Craft Performance XC

Ma przedni panel, który chroni przed wiatrem i umożliwia szybki transport wilgoci.

3. Rękawice - Salomon Nordic Insulated

Rękawice o nowej, poprawiającej chwytność konstrukcji. Wykonane z lycry, ocieplane.

4. Narty - Rossignol Evo Tour Positrack NIS

Są krótsze i szersze od tradycyjnych. Dzięki systemowi AR nie wymagają używania smarów. Najlepsze dla początkujących.

Do dzieła!

Na biegówkach możesz biegać wszędzie, gdzie na ziemi leży śnieg. Jeśli w Twojej okolicy nie ma trasy, przygotuj ją ze znajomymi. O pomoc możesz poprosić specjalistów z Towarzystwa Narciarskiego „Biegówki”. 

Towarzystwo doradzi Ci, jak załatwić m.in. zezwolenie od właściciela terenu czy dofinansowanie na oznakowanie trasy, założenie śladu i jego utrzymanie. To nie są duże kwoty – na początek 3000 zł wystarczy. Szczegóły: tnbiegowki.pl.

Ciepło, cieplej, za ciepło...

Wybierając się na bieg, pamiętaj, że bielizna termiczna i softshell naprawdę wystarczą. Jeśli nałożysz więcej ciuchów, na pewno się przegrzejesz.

MH 02/12

Produkty z kategorii: odzież narciarska znajdziesz w sekcji MH Zakupy: odzież na narty męska

Komentarze

 (20)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij