[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Bieganie: wzmocnij sylwetkę, by bić rekordy

To, w jakiej jakiej formie są Twoje mięśnie (nie tylko te w nogach!), w dosyć znaczący sposób wpływa na Twoje wyniki w bieganiu. Sprawdź, jak w szybki i prosty sposób wzmocnić swoje mięśnie tak, by już na następnym treningu odciąć od rekordu kolejne sekundy.

biegacz na starcie fot. Mel-nik, 2015, shutterstock.com
1. Korpus

Mięśnie korpusu stabilizują Twój kręgosłup. Wzmocnij je, a nawet po długim biegu nie będziesz czuł bólu pleców.

Patent MH. Rób mostek. Przyjmij pozycję do pompki, ciężar ciała opierając na przedramionach. Napnij mięśnie korpusu i zatrzymaj ruch na minutę. Przez cały czas swobodnie oddychaj.

REKLAMA

2. Barki

Rozluźniona obręcz barkowa pomaga utrzymać właściwą sylwetkę podczas biegu.

Patent MH. Wykonuj krążenia ramionami przed każdym treningiem. Według badaczy poprawisz w ten sposób ekonomię biegu o 1%. To aż 30 sekund z 50 minut w biegu na 10 km mniej.

3. Bicepsy

Imponujący obwód mięśni dwugłowych ramion nie tylko zatrzymuje wzrok biegaczek, ale pomaga też zachować równowagę podczas biegu.

Patent MH. Wykonuj zginanie przedramion ze sztangą. Stań prosto i złap sztangę podchwytem. Zginaj przedramiona aż do pełnego napięcia bicepsów. Zatrzymaj się na chwilę, po czym wróć do startu. 3 serie po 10 powt.  

4. Pośladkowe

Mocne mięśnie pośladkowe są kluczowe w sprintach. To między innymi od nich zależy Twoje przyspieszenie oraz to, jak dynamicznie jesteś w stanie wyrwać do przodu.

Patent MH. Wykonuj przeskoki do wykroków. Wzmocnisz w ten sposób nie tylko tyły, ale poprawisz też efektywność biegu. Będziesz miał też mniejsze problemy ze złapaniem równowagi.

5. Tył uda

Nie lekceważ mięśni dwugłowych, a wydłużysz krok i zapobiegniesz przeprostom kolan.

Patent MH. Wykonuj martwy ciąg na jednej nodze. Stań prosto na prawej nodze, wypchnij biodra w tył i pochyl się do przodu. Zatrzymaj na chwilę ruch, po czym wróć do pozycji startowej. Powtórz na drugą nogę.

6. Łydki

To dzięki tym mięśniom odrywasz się od podłoża nie tylko podczas wyskoków, ale także w trakcie biegu.

Patent MH. Wykonuj wspięcia na palce, na każdym treningu zmieniając obciążenie. Możesz też dużo skakać na skakance.

By osiągać jeszcze lepsze wyniki, sprawdź: Najlepsze odżywki i suplementy dla biegaczy.

MH 03/13

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij