Bieganie off road, regeneracja i ból kręgosłupa: fitnessowe ciekawostki MH

Bieganie poza miejskimi trasami, kettlebell jako środek przeciwbólowy i właściwa treningowa regeneracja, czyli jeszcze jedna dawka fitnessowych newsów i ciekawostek.

Bieganie shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Zejdź z utartych szlaków

Oto cztery powody, dla których warto biegać w terenie.

Wzmacnia rdzeń

Bieganie off-road zdecydowanie bardziej angażuje mięśnie stabilizujące, odpowiadające za transfer siły do kończyn i chroniące Cię przed kontuzjami. No i te widoki!

ZOBACZ TEŻ: Jak zacząć biegać? Plan na start

Zabezpiecza tył

By utrzymać równowagę na skalistych, nierównych trasach, Twoje mięśnie pośladkowe muszą się podwójnie napocić. Kto powiedział, że tylko kobiety mogą mieć kształtne pupy?

Rzeźbi łydki...

Biegając po bezdrożach, napotkasz też więcej wzniesień, a nic tak nie pomaga rosnąć mięśniom łydek, jak porządna przebieżka pod górę. Odpuścisz im w dniu nóg.

 ...i piszczele

Zastanawiałeś się kiedyś, jak trenować mięśnie piszczelowe? Bieganie w terenie zmusza je do wytężonej pracy, wzmacnia i sprawia, że po prostu stają się większe. 

 

Bieganie shutterstock.com
fot. shutterstock.com

2. Lodowa ulga

Przesadziłeś na treningu? Uczeni z Loma Linda University udowodnili, że lód skutecznie niweluje potreningowy ból mięśni. Nie masz pod ręką? Bądź twardy, zaciśnij zęby i weź zimny prysznic.

3. Problem z głowy

Dokładnie tyle minut ćwiczeń kardio, wykonywanych dwa razy w tygodniu, pomoże Ci zwalczyć migreny równie skutecznie, co tabletki od bólu głowy.

4. Tylna straż

Swing kettlebellem, charakterystycznym odważnikiem, to nie tylko świetny patent na szybką budowę masy. To również idealne ćwiczenie wzmacniające odcinek lędźwiowy kręgosłupa i ścięgna stawu podkolanowego. I siłowo, i zdrowo. 

 

Zobacz również:
REKLAMA