[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Bieganie off road, regeneracja i ból kręgosłupa: fitnessowe ciekawostki MH

Bieganie poza miejskimi trasami, kettlebell jako środek przeciwbólowy i właściwa treningowa regeneracja, czyli jeszcze jedna dawka fitnessowych newsów i ciekawostek.

Bieganie fot. shutterstock.com
1. Zejdź z utartych szlaków

Oto cztery powody, dla których warto biegać w terenie.

Wzmacnia rdzeń

Bieganie off -road zdecydowanie bardziej angażuje mięśnie stabilizujące, odpowiadające za transfer siły do kończyn i chroniące Cię przed kontuzjami. No i te widoki!

Zabezpiecza tył

By utrzymać równowagę na skalistych, nierównych trasach, Twoje mięśnie pośladkowe muszą się podwójnie napocić. Kto powiedział, że tylko kobiety mogą mieć kształtne pupy?

Rzeźbi łydki...

Biegając po bezdrożach, napotkasz też więcej wzniesień, a nic tak nie pomaga rosnąć mięśniom łydek, jak porządna przebieżka pod górę. Odpuścisz im w dniu nóg.

 ...i piszczele

Zastanawiałeś się kiedyś, jak trenować mięśnie piszczelowe? Bieganie w terenie zmusza je do wytężonej pracy, wzmacnia i sprawia, że po prostu stają się większe. 

 

REKLAMA

REKLAMA

Bieganie fot. shutterstock.com
2. Lodowa ulga

Przesadziłeś na treningu? Uczeni z Loma Linda University udowodnili, że lód skutecznie niweluje potreningowy ból mięśni. Nie masz pod ręką? Bądź twardy, zaciśnij zęby i weź zimny prysznic.

3. Problem z głowy

Dokładnie tyle minut ćwiczeń kardio, wykonywanych dwa razy w tygodniu, pomoże Ci zwalczyć migreny równie skutecznie, co tabletki od bólu głowy.

4. Tylna straż

Swing kettlebellem, charakterystycznym odważnikiem, to nie tylko świetny patent na szybką budowę masy. To również idealne ćwiczenie wzmacniające odcinek lędźwiowy kręgosłupa i ścięgna stawu podkolanowego. I siłowo, i zdrowo. 

 

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij