Bieganie a kobiecy orgazm [Badania]

Bieganie to nie tylko sposób na zdrowie i formę, ale też... idealna gra wstępna. Pod warunkiem że w Twoim związku nie biegasz sam.

bieganie, orgazm, seks shutterstock.com

Zamknięcie siłowni to nie jest przyzwolenie na brak aktywności. Wręcz przeciwnie: to najlepszy czas, żeby wyprawy solo zamienić na bieganie w duecie z Twoją partnerką. Oczywiście sam też możesz ruszyć na trasę, słuchając swojego ulubionego podcastu, ale jeśli zapewnisz sobie damskie towarzystwo, z którym to towarzystwem dzielisz życie i łóżko, możesz liczyć na ekstrabonus.

REKLAMA

Wyniki badań opublikowane na łamach „Journal of Sexual Medicine” udowadniają, że kobiety, które regularnie trenują kardio, łatwiej osiągały pobudzenie seksualne i orgazmy. W skrócie: trening kardio usprawnia przepływ krwi, co przekłada się na lepsze ukrwienie i większą wrażliwość, również narządów płciowych.

ZOBACZ: Jak zacząć biegać? Plan na start

W badaniu wzięło udział 2000 kobiet, które biegały, pływały i jeździły na rowerze. Naukowcy uważają, że w tym przypadku rodzaj uprawianego sportu ma mniejsze znaczenie niż łączna objętość treningów i równomierne rozłożenie ich w czasie.

Największy wpływ na formę łóżkową obserwowano w przypadku 2,5-godzinnej dawki sportu na tydzień, rozłożonej na poszczególne dni. Ponadto u biegających pań zauważono redukcję stresu i wyraźnie zwiększone libido. Bierz ją na trasie! Na trasę, znaczy się.

Inne ciekawostki seksualne:

Bieganie a erekcja

Nie lubisz biegać? To może chociaż spacer? Fakt, że ostatnio część z nas nie musi wychodzić z domu, nie oznacza, że nie warto tego robić. I słowem-kluczem jest tutaj „wychodzić”. Spacery mają bowiem zbawienny wpływ na męskie zdrowie. Według badań mężczyźni, którzy pokonali spacerem codziennie dystans co najmniej 3 kilometrów, mieli aż o połowę rzadziej problemy z erekcją niż ich mniej ruchliwi koledzy.

Ponadto 20 minut marszu dziennie zmniejsza poziom stresu. Takiego zdania są autorzy badania opublikowanego na łamach „The Annals of Behavioural Medicine”. Zwykły spacer odrywa Twoje myśli od problemów, no i oczywiście powoduje wpuszczanie w krwiobieg endorfin.

PRZECZYTAJ: Bieganie a nastrój

Przyjaźń rządzi!

Aż 65% ankietowanych czytelniczek Women’s Health uważa, że przyjaźń z benefitami (czyli słynne friends with benefits) może być satysfakcjonującą relacją dla kobiety. Zakładamy jednak, że jako potencjalni partnerzy w takich relacjach wybierani są faceci, którzy z kolei nie stronią od relacji FBW ze sztangą.

REKLAMA