Aplikacje treningowe, nootropiki i architektura fitnessu [News]

Oto krótki przegląd światowych trendów w sporcie, fitnessie, dietetyce i suplementacji. Bo warto trzymać rękę na pulsie.

aplikacje shutterstock.com

Wsparcie sztucznej inteligencji...

Niektórzy zaczynają podnosić głosy, że powinniśmy ograniczać rozwój sztucznej inteligencji, bo wizja Skynetu przejmującego władzę nad światem jest coraz bliższa. My jednak zaryzykujemy. Twórcy aplikacji Freeletics, którą możesz pobrać – niestety, nie za darmo – w Google Play, twierdzą, że potrafi się ona uczyć i nie tylko przedstawi Ci dostosowany do Twoich potrzeb i celów program treningowy, ale też będzie Cię motywować i zachęcać do podniesienia czterech liter z kanapy i wykonania treningu. Wydaje się jednak, że na tym nie koniec. Firma Technogym pracuje nad stworzeniem platformy coachingowej, która wykreuje wirtualnego trenera personalnego, troszczącego się o Twoją formę i kontrolującego postępy. Bunt maszyn?

ZOBACZ TEŻ: Aplikacje dla zdrowia i formy

 ...i starych gmachów

Coraz więcej nieużywanych obiektów przemysłowych przywraca się ponownie do życia. Nadchodzący rok ma jednak sprawić, że nie będą to tylko i wyłącznie modne ostatnio lofty i mieszkania w stylu industrialnym, ale też publiczna przestrzeń pełna ścieżek rowerowych, kawiarni i klubów fitness. Londyńska firma Gensler ma w planach przekształcenie dawno zapomnianych przejść podziemnych, tuneli, korytarzy czy nawet schronów w strefy przyjazne mieszkańcom. Wyobrażacie sobie taką inicjatywę we Wrocławiu czy w Krakowie? Może więcej osób korzystałoby z rowerów, gdyby nie kapało na głowę.

Suplementy dla mózgu

Dawno temu udowodniono, że aktywność fizyczna zapewnia natychmiastowy wzrost sprawności poznawczej mózgu i odwrócenie tendencji związanych z wiekiem. Doskonale wie o tym Tim Cook – szef Apple’a – który w siłowni melduje się już o 5.00. To w końcu też trening dla szarych komórek. A skoro o treningu mowa, to przydałaby się także suplementacja. Coraz większą popularnością będą cieszyć się nootropiki, czyli suplementy diety usprawniające pracę mózgu. Z jednym zastrzeżeniem: tylko te o naturalnym składzie. Gotu cola, ashwagandha czy różeniec górski – tych szukaj śmiało.

Zobacz również:
REKLAMA