Aplikacje treningowe - 4 propozycje redakcji

Aplikacje pomagają nam dobierać muzykę, zaczynać związki i komunikować się między sobą. Dlaczego miałyby nie pomóc również w treningu?

shutterstock.com

Kanarek

Jeśli nie możesz przeciwnika pokonać, to przynajmniej go unikaj. Taka jest Twoja strategia w walce ze smogiem. W tym unikaniu pomoże Ci ta apka. Zbiera dane o jakości powietrza ze stacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska i udostępnia je ze swoich serwerów. Jeśli chcesz, możesz też dodać inne źródła pomiarów. Dzięki sprawnie działającym serwerom możesz błyskawicznie dowiedzieć się, jaka jest jakość powietrza w miejscu, w którym jesteś. I zdecydować, czy iść na trening, czy poczekać albo zrobić trening w domu. Bo smogu wprawdzie nie widać na pierwszy rzut oka, ale naprawdę nie warto go lekceważyć. Darmowa. Na Androida. Na iOS poszukaj Airly

ZOBACZ: Najlepsze podcasty o sporcie i treningu

Strava

Coś dla sportowców i maniaków treningu, którzy lubią zapisywać czasy i porównywać się z innymi, chociaż niekoniecznie na zawodach z publicznością. Strava jest zoptymalizowana pod biegaczy i rowerzystów, ale pływacy czy narciarze też mogą z niej korzystać. Zapisuje niemal wszystkie dane, jakie dostarcza Twój telefon czy inne urządzenia pomiarowe, np. monitor tętna, dzięki czemu możesz bardzo dokładnie przeanalizować progresję. Dzięki funkcjom społecznościowym apka bywa nazywana Facebookiem rowerzystów. Darmowa. Android i iOS.

Freeletics

 Jeśli chcesz coś ze sobą zrobić albo w końcu wrócić do formy, ta aplikacja to jeden z najlepszych wyborów. Szczególnie jeśli nie masz doświadczenia, kasy na trenera personalnego ani czasu na chodzenie na siłkę. Podajesz swoje wymiary, płeć i cel, a apka proponuje programy treningowe, głównie wyłącznie z ciężarem własnego ciała. W wersji premium możesz skorzystać z wirtualnego trenera wyposażonego w AI. To się nazywa XXI wiek! Darmowa. Na iOS i Android. Wersja premium od 35 USD.

PRZECZYTAJ: Najlepsze podcasty o diecie

Rowith

Ćwiczenia na wioślarzu bywają mniej więcej tak ekscytujące, jak prasowanie. Trzeba to zrobić, ale frajdy czasem niewiele. Ta aplikacja – według zapowiedzi – zmieni sesje na ergometrze w ekscytujące, pełnowartościowe treningi całego ciała. Twoimi trenerami będą mistrzowie olimpijscy, np. Steve Redgrave. Baza treningów ma być tak bogata, żeby każdy mógł dostosować je do swoich możliwości i stopniowo zwiększać stopień trudności. Będziesz mógł też rzucać wyzwania znajomym. Jak wyścigi, to wyścigi.

REKLAMA