[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Aerobiczna 6 Weidera: czy trening A6W niszczy kręgosłup?

Oto prawda o A6W. Legendarny trening mięśni brzucha miał być panaceum na sylwetkowe troski. Okazuje się jednak, że dopiero po wykonaniu 6 Weidera prawdopodobnie będziesz potrzebować mocnych leków przeciwbólowych.

sześciopak fot. Shutterstock
Płacą mi (między innymi) za to, że wiem, czego ludzie szukają w Google. I prawda jest taka, że 6 Weidera cieszy się od lat niesłabnącą popularnością wśród internautów, którzy chcą dokonać transformacji bojlera w kamienny sześciopak.

Skuszeni obietnicą ekspresowych rezultatów zaczynają z dnia na dzień serwować mięśniom brzucha wycisk, na który te absolutnie nie są gotowe.

"Na bóle kręgosłupa narzeka 9 na 10 dorosłych osób. Dotyczą głównie odcinka lędźwiowego i szyjnego. Wynikają one z faktu, że większość z nas spędza nawet po kilkanaście godzin w pozycji siedzącej, a ta wyjątkowo mocno obciąża kręgosłup. W połączeniu ze zgięciowymi ćwiczeniami z programu A6W skutkuje to uszkodzeniami krążków międzykręgowych" – wyjaśnia nam dr Paweł Posłuszny.

Na jakie rezultaty mogą liczyć trenujący według tego planu? "Szóstka" z całą pewnością pogłębi dysproporcje między siłą mięśni brzucha a mięśni głębokich grzbietu.

Można temu przeciwdziałać, wzmacniając mięśnie antagonistyczne, czyli cały gorset mięśniowy tułowia (core). Zbawienny wpływ na cały kręgosłup będą miały również ćwiczenia w zwisie, które rozciągają przestrzenie międzykręgowe.

Opinia MH? Oldskulowe brzuszki pomogą Ci wzmocnić mięśnie brzucha i... tylko te. Nie izoluj konkretnych grup mięśni: zaprzęgnij do pracy całe ciało (ćwiczenia wielostawowe) i zadbaj o dietę. Efekty przyjdą.

Ekspert: Paweł Posłuszny - doktor AWF Wrocław

Instruktor pięciu dyscyplin sportu, miłośnik sztuk walki. Pracuje w Katedrze Biostruktury wrocławskiej AWF, autor publikacji z dziedziny anatomii. Maraton Komandosa (z 12 kg obciążenia na plecach) wspomina jako relaksującą przebieżkę.

REKLAMA

REKLAMA

facet, mięśnie Potraktuj nasz pojedynek czysto akademicko. Najlepiej przecież łączyć trening kardio z treningiem siłowym. Wówczas wszystkie te zdrowotne zalety wrzucisz do jednego wora. 
Wspinaczka pozioma 2 x 60

Przyjmij pozycję jak do pompki. Napnij korpus. Przyciągnij prawe kolano do klatki, dostawiając stopę na podłogę. Powtórz ruch drugą nogą.

Deska (plank) 2 x max

Oprzyj się na przedramionach. Rozstaw stopy na szerokość bioder. Ciało widziane z boku powinno być proste. Napnij mięśnie korpusu i pośladki. Trzymaj.

Unoszenie nóg w zwisie 2 x 15

Złap drążek nachwytem na szerokość barków. Ustabilizuj sylwetkę. Unieś proste nogi, aż znajdą się w pozycji równoległej do podłoża. Powoli opuść.

Wycieraczka 2 x 15

Unieś proste nogi, aż będą w pozycji równoległej do podłoża. Przełóż je najpierw w lewo, a następnie w prawo – imituj działanie wycieraczki.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij