AMRAP na świeżym powietrzu [Street workout]

Ćwiczenia 1, 2 i 3 wykonuj po kolei w obwodzie,  używając metody AMRAP z 20-minutowym czasem treningu. Zobaczymy, ile obwodów będziesz  w stanie wykonać.

street workout shutterstock.com

AMRAP

Taki fitnessowy ASAP. Oznacza jak najwięcej rund w danej jednostce czasu. W tym przypadku  to 20 minut.

trening, fitness, sportMen's Health

1. Podciąganie

5 powtórzeń, AMRAP

Złap za drążek nachwytem nieco szerszym niż obręcz barkowa (A). Ściągnij łopatki, łokcie prowadź blisko korpusu. Podciągnij się tak, by Twoja broda znalazła się ponad drążkiem (B). Nogi trzymaj razem i nie wierzgaj nimi jak ryba wyrzucona na brzeg – nic ci to nie pomoże, a wygląda śmiesznie. Co najmniej.

trening, fitness, sportMen's Health

2. Pompki

5 powtórzeń, AMRAP

Ułóż dłonie pod barkami i napnij mięśnie korpusu, tak by nogi, tułów i głowa utworzyły prostą linię (A). Powoli obniż klatkę piersiową do podłogi, najniżej,  jak tylko potrafisz (zachowując postawę!) (B). Odwróć ruch i przygotuj się  do biegu. 

trening, fitness, sportMen's Health

3. Sprint

50 metrów, AMRAP

Pamiętaj: to nie jest jogging. Jeśli chcesz zbudować szybkość i wytrzymałość na dłuższych dystansach, musisz poprawić szybkość swojego sprintu. Próbuj wybijać się z palców (A), nie z pięt. To technika biegowa, która pozwala utrzymać właściwe wychylenie stóp w stosunku do goleni (B). No i klasycznie: daj z siebie wszystko.

trening, fitness, sportMen's Health

4. Krokodylki

5 powtórzeń, AMRAP

To znowu krokodylek, więc nie zaskoczymy Cię żadną nowością. Nie daj się jednak zwieść nazwie – to bardzo wymagające i wyczerpujące ćwiczenie. Zwróć również uwagę na poprawną technikę: w fazie A utwórz z całego ciała linię prostą, a w fazie B staraj się nie wychylać w żadną ze stron.

trening, fitness, sportMen's Health

4. Sprint

50 metrów, AMRAP

Nie pozwól zmęczeniu dyktować warunków i nadal wykonuj sprint nienagannie technicznie. Staraj się też utrzymywać stałe tempo. Czyli znowu – wymachy ramion (A) i kolana wysoko (B). Zobacz, ile zdołałeś ich wykonać w ciągu 20 minut i przy następnej okazji postaraj się bardziej.

REKLAMA