[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

ABS: zbuduj sześciopak z taśmami do ćwiczeń

Zamień żelazo na taśmy do ćwiczeń, by w ekspresowym tempie dorobić się imponujących mięśni brzucha. Oto trening brzucha, dzięki któremu przy minimalnym nakładzie czasu, już niedługo dostrzeżesz piorunujące efekty.

6-pak fot. shutterstock.com
Większość facetów słusznie zmienia co jakiś czas sprzęt, z jakim trenuje. Najczęściej jest to jednak zamiana maszyn na wolne ciężary, sztangi prostej na łamaną itd.

A przecież można pójść dalej – zamień ciężary na elastyczną taśmę. Każde ćwiczenie z taśmą to więcej włókien mięśniowych zaangażowanych do pracy, czyli szybszy wzrost mięśni.

Jak to się robi?

Zamocuj taśmę do drążka ustawionego na wysokości Twojego pasa albo innego stabilnego sprzętu. Wykonuj wszystkie ćwiczenia jedno po drugim, traktując je jak obwód.

Między ćwiczeniami odpoczywaj najkrócej, jak to możliwe. Po wykonaniu całego obwodu odpocznij minutę. Wykonaj łącznie trzy obwody.

REKLAMA

REKLAMA

trening brzucha Rys. Rodale Images
Twój cel -  zamiana tłuszczu na mięśnie, nie korzystając z ciężarów

1. Wyciskanie taśmy jednorącz

Złap taśmę prawą ręką, tak by pięść znalazła się z boku klatki. Zrób krok do przodu lewą nogą, by napiąć taśmę. Wyprostuj teraz rękę i zatrzymaj ruch na 1 s. Powtarzaj, aż minie 20 s. Wykonaj to samo na drugą stronę.

REKLAMA

trening brzucha Rys. Rodale Images
2. Wykroki boczne z taśmą

Załóż sobie taśmę na wysokości pasa. Stań bokiem do miejsca mocowania. Zrób daleki wykrok w prawą stronę, aż udo będzie równolegle do podłogi. Kontynuuj przez 20 sekund i zamień strony.

REKLAMA

REKLAMA

trening brzucha Rys. Rodale Images
3. Krokodylki z taśmą

Stań prosto tyłem do miejsca mocowania z taśmą założoną na wysokości pasa. Zrób przysiad, oprzyj się rękoma na podłodze, przyjmij pozycję do pompki. Przyciągnij nogi do klatki i wyskocz do góry i do przodu. Powtarzaj przez 40 s.

REKLAMA

trening brzucha Rys. Rodale Images
4. Przyciąganie taśmy ze skłonem

Chwyć taśmę prawą ręką i stań twarzą do mocowania. Unieś prawą nogę. To pozycja startowa. Pochyl się do przodu, aż korpus będzie równolegle do podłogi. Wróć do startu i przyciągnij taśmę do brzucha. Po 20 s zamień strony.

Pod stałym napięciem. Taśmy powodują napięcie mięśni w każdej fazie ruchu, dlatego trenując z nimi, zaangażujesz do pracy więcej włókien mięśniowych.

Departament Fitness MH radzi. Wybierając taśmy, zwróć uwagę na to, czy jest to taśma w kształcie pętli (tzw. loop). Nie kupuj również tej o kolorze, który najbardziej Ci się podoba.

Pamiętaj, że wielu producentów nadaje taśmom kolor związany z oporem, jaki gwarantują. Zanim więc zdecydujesz się na zakup, zerknij na etykietę. 

MH 01/12

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA