Jest sporo sposobów na wypracowanie fajnego kaloryfera na brzuchu. Wielu próbowało, udało się nielicznym. Nie dlatego, że plan był zły, ale dlatego, że nie pozwalały im na to coraz liczniejsze obowiązki i brak czasu. Dlatego potrzebujesz treningu na mięśnie brzucha, który będzie pasował do Twojego planu dnia, a nie takiego, dla którego będziesz przeorganizowywał cały dzień.
Ten poniżej jest prosty i szybki. Niestety, będziesz musiał poćwiczyć trzy razy w tygodniu - cudów nie ma. Dodaj do tego ćwiczenia na największe grupy mięśniowe (przysiady, wyciskanie, martwy ciąg i wiosłowanie), a klocki Twojego ABS-u będą pojawiały się jeden po drugim.
Ćwiczenia na brzuch
- Brzuszki przy wyciągu, stojąc
- Brzuszki z obciążeniem
- Unoszenie nóg
- Przenoszenie piłki
- Scyzoryk boczny
- Skrętoskłony z piłką w siadzie
- Mostek na dłoni i stopie
- Spięcia brzucha
- Unoszenie grzbietu
- Przenoszenie nóg do tyłu
Ćwiczenia na brzuch - efekty
Co zyskasz - oprócz bezcennego spojrzenia zachwyconych dziewczyn i zazdrosnych kumpli, kiedy zdejmiesz koszulkę - dzięki treningowi mięśni brzucha?
- Dłuższe życie! Badania prowadzone przez 13 lat w Kanadzie na 8000 mężczyzn wykazały, że grupa facetów ze słabym brzuchem miała dwa razy wyższy odsetek zgonów, niż ci z silnym ABS-em.
- Więcej siły! Mocne mięśnie korpusu (brzucha i pleców) stabilizują Twój kręgosłup i pozwalają na trenowanie z większymi ciężarami w praktycznie każdym ćwiczeniu.
- Mniej kontuzji! Badania wykazały, że faceci z dobrą muskulaturą brzucha (co najmniej 72 brzuszki w 2 minuty) są dwukrotnie mniej narażeni na bóle dolnego odcinka pleców od tych, którzy robią tylko 50.
- Lepsza sylwetka! Sporo przebiegniętych kilometrów albo godzin za biurkiem przykurczają mięśnie dolnego odcinka pleców, zmieniając ich naturalną krzywiznę. Trening ABS przywraca równowagę.
Poza tym facet z płaskim brzuchem ma o...
- 50% mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na serce.
- 16% mniejsze ryzyko nieprzetrwania pierwszego ataku serca.
- 50% mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się problemów z erekcją.
- 70% większą szansę na to, że jego ciśnienie pozostanie na zdrowym poziomie.
- 35% mniejsze ryzyko zachorowania na raka wątroby.
- 90% większe szanse na to, że nie pojawią się u niego kamienie żółciowe.
- 14% mniejsze ryzyko zachorowania na chroniczne zapalenie stawów.
- 19% mniejsze ryzyko śmierci w wypadku samochodowym.
Czy te informacje to wystarczająca motywacja, żeby ruszyć się z kanapy i zrobić parę ćwiczeń? Tak? W takim razie czas na nowy program treningowy na brzuch.