[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

ABS: kompletny trening brzucha w 15 minut

Wystarczy dosłownie 15 minut, żeby wykonać trening, który angażuje wszystkie mięśnie brzucha. Oto ćwiczenia na brzuch, dzięki którym Twoja droga do wyrzeźbionego, twardego jak stal sześciopaka zdecydowanie się skróci.

ABS, klatka fot. shutterstock.com
Mięśnie brzucha spełniają dużo więcej funkcji niż tylko unoszenie tułowia czy nóg. By w końcu dopracować się wyraźnego sześciopaka, nie możesz poprzestać tylko na popularnych "brzuszkach". Mięśnie brzucha pracują przy obrotach tułowia, zginaniu bioder, stabilizują kręgosłup.

Dlatego dodaj do swojego treningu takie ćwiczenia, w których brzuch spełnia wszystkie te funkcje. Zrób po jednej serii każdego z poniższych ćwiczeń (w kolejności jak na zdjęciach), bez sekundy odpoczynku.

REKLAMA

REKLAMA

fot. Beth Bischoff
1. Deska

Oprzyj wyprostowane ciało na palcach stóp i przedramionach. Napnij mięśnie brzucha, tak jakbyś miał za chwilę dostać cios prosto w żołądek, i wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund.

REKLAMA

fot. Beth Bischoff
2. Deska bokiem

Połóż się na boku. Oprzyj się na bokach stóp i przedramieniu, tak byś utworzył jedną linię od kostek do barków. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund i zmień strony.

REKLAMA

REKLAMA

fot. Beth Bischoff
3. Spięcia brzucha na piłce

Połóż się plecami na piłce do ćwiczeń. Dłonie spleć za głową i unieś tułów tak wysoko, jak tylko zdołasz, napinając mięśnie brzucha. Powoli wróć do pozycji startowej, ale nie rozluźniaj brzucha. Zrób 15 powtórzeń.

REKLAMA

fot. Beth Bischoff
4. Unoszenie bioder (świeca)

Połóż się na plecach. Ramiona wyprostuj wzdłuż tułowia i unieś nogi, tak by w biodrach i kolanach były zgięte pod kątem prostym. Przybliż kolana do klatki piersiowej, unosząc biodra, a potem wróć do pozycji startowej. Zrób 12 powtórzeń.

REKLAMA

REKLAMA

fot. Beth Bischoff
5. Ściąganie liny wyciągu górnego

Oczywiście przy wyciągu górnym. Stań bokiem do wyciągu i złap taśmy obiema rękami na wysokości głowy. Wykorzystując siłę górnej części ciała, przeciągnij ciężar, tak by dłonie znalazły się przy kolanie zewnętrznym. Zrób 15 powtórzeń na jedną stronę, a potem obróć się o 180 stopni i powtórz całość.

REKLAMA

fot. Beth Bischoff
6. Ściąganie liny wyciągu dolnego

Stań bokiem przy wyciągu dolnym. Pochyl się i złap taśmę rękami (ramiona powinny być całkowicie wyprostowane). Wyprostuj się, wykorzystując siłę mięśni brzucha, pleców i ramion, aż będziesz miał ramiona po drugiej stronie tułowia, oczywiście w górze. Powtórz ćwiczenie 15 razy i zmiana stron.

MH 09/2007

Komentarze

 (13)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA