ABS: 5 sposobów na mocny sześciopak

Wyrzeźbiony niczym dłutem Fidiasza brzuch to marzenie każdego faceta. A przecież trening brzucha wcale nie jest trudny - tak naprawdę do wysiłku aktywują go wszystkie ćwiczenia znane człowiekowi. Sprawdź nasze 5 patentów na umięśniony i płaski brzuch.

Mocny sześciopak Scott McDermott
for. Scot McDermott
1. Buduj brzuch w 1 ćwiczeniu

REKLAMA

Przyjmij pozycję do pompki, ale oprzyj się łokciami na piłce szwedzkiej. Przetaczaj piłkę po okręgu, ale tak, by nie skręcać tułowia. Łatwo nie będzie.

2. Buduj mięśnie skośne brzucha

Przyjmij pozycję do mostka bocznego, opierając się na prawym przedramieniu. Wytrzymaj tak 10 s, po czym przejdź do zwykłego mostka na obu przedramionach. Po kolejnych 10 s wykonaj mostek na lewą stronę. Znów wytrzymaj 10 s. To jedno powtórzenie. Zrób ich 6.

3. Chroń kręgosłup

Twój abs (łac. rectus abdominis, ang. abdominal muscles) jest zbudowany po to, by chronić Twój kręgosłup. Możesz go zbudować, unikając wszystkich ćwiczeń, które wymagają wyginania bądź skręcania kręgosłupa.

4. Odkryj sekret sześciopaka

Podczas robienia brzuszków nie myśl o tym, by wygiąć się najbardziej, jak to możliwe. Twoim celem nie powinno być dotknięcie ustami pępka, a maksymalne napięcie brzucha. Połóż się na podłodze, rękami dotknij skroni. Unieś obręcz barkową 10 cm nad podłogę, nie odrywając od podłogi lędźwi.

5. Buduj brzuch szybciej

Mięśnie brzucha są po to, by pracować razem w tym samym czasie. Nie trenuj więc góry brzucha i dołu osobno. Rób scyzoryki, zatrzymując na 3 s ruch w momencie największego napięcia.

REKLAMA

REKLAMA

Ćwiczenia ABS Rodale Images
rys. Rodale Images
Para nr 1

REKLAMA

1 Przysiady z wyciskaniem

Hantle trzymaj nad barkami. Zrób przysiad, aż uda będą równolegle do podłogi. Wstań i wyciśnij ciężar nad głowę. Wróć do startu.

REKLAMA

Ćwiczenia ABS Rodale Images
rys. Rodale Images
2. Podciąganie w podporze

REKLAMA

Umieść drążek na wysokości pasa. Chwyć go i ustaw się w pozycji jak na rysunku. Podciągnij się.

REKLAMA

REKLAMA

Ćwiczenia ABS Rodale Images
rys. Rodale Images
Para nr 2

REKLAMA

1. Martwy ciąg z modyfikacją

Hantle trzymaj przed sobą. Zrób przysiad. Wstań (wspinając się też na palce) i przyciągnij hantle do barków. Wróć do pozycji startowej.

REKLAMA

Ćwiczenia ABS Rodale Images
rys. Rodale Images
2. Wyciskanie

REKLAMA

Weź dwie hantle i połóż się tyłem na ławce. Wyciśnij ciężar, po czym powoli wróć do startu.  

Szukasz treningu konkretnie sprofilowanego pod kątem mięśni brzucha? Sprawdź: Trening brzucha: ABS w 6 ćwiczeń

Zobacz również:
W trzy dni przepłynąłem kajakiem 160 km. A dokładnie 161 kilometrów i 180 metrów. Na wodzie spędziłem łącznie 23 godziny 41 minut i 38 sekund. Spaliłem w tym czasie 12 tysięcy 619 kcal, płynąc z maksymalną prędkością 14,8 km/h oraz ze średnią z trzech dni 6,9 km/h. Nie wiem, ile razy zanurzyłem wiosło w wodzie. Wiem natomiast, że Wisła jest piękna, jej ujście do morza bywa zdradliwe, fala na Bałtyku to nie przelewki, a wiosłowanie pod prąd... cóż, na niecenzuralne słowa pozwolę sobie później.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA