[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

ABS: 5 sposobów na mocny sześciopak

Wyrzeźbiony niczym dłutem Fidiasza brzuch to marzenie każdego faceta. A przecież trening brzucha wcale nie jest trudny - tak naprawdę do wysiłku aktywują go wszystkie ćwiczenia znane człowiekowi. Sprawdź nasze 5 patentów na umięśniony i płaski brzuch.

Mocny sześciopak for. Scot McDermott
1. Buduj brzuch w 1 ćwiczeniu

Przyjmij pozycję do pompki, ale oprzyj się łokciami na piłce szwedzkiej. Przetaczaj piłkę po okręgu, ale tak, by nie skręcać tułowia. Łatwo nie będzie.

2. Buduj mięśnie skośne brzucha

Przyjmij pozycję do mostka bocznego, opierając się na prawym przedramieniu. Wytrzymaj tak 10 s, po czym przejdź do zwykłego mostka na obu przedramionach. Po kolejnych 10 s wykonaj mostek na lewą stronę. Znów wytrzymaj 10 s. To jedno powtórzenie. Zrób ich 6.

3. Chroń kręgosłup

Twój abs (łac. rectus abdominis, ang. abdominal muscles) jest zbudowany po to, by chronić Twój kręgosłup. Możesz go zbudować, unikając wszystkich ćwiczeń, które wymagają wyginania bądź skręcania kręgosłupa.

4. Odkryj sekret sześciopaka

Podczas robienia brzuszków nie myśl o tym, by wygiąć się najbardziej, jak to możliwe. Twoim celem nie powinno być dotknięcie ustami pępka, a maksymalne napięcie brzucha. Połóż się na podłodze, rękami dotknij skroni. Unieś obręcz barkową 10 cm nad podłogę, nie odrywając od podłogi lędźwi.

5. Buduj brzuch szybciej

Mięśnie brzucha są po to, by pracować razem w tym samym czasie. Nie trenuj więc góry brzucha i dołu osobno. Rób scyzoryki, zatrzymując na 3 s ruch w momencie największego napięcia.

REKLAMA

REKLAMA

Ćwiczenia ABS rys. Rodale Images
Para nr 1

1 Przysiady z wyciskaniem

Hantle trzymaj nad barkami. Zrób przysiad, aż uda będą równolegle do podłogi. Wstań i wyciśnij ciężar nad głowę. Wróć do startu.

REKLAMA

Ćwiczenia ABS rys. Rodale Images
2. Podciąganie w podporze

Umieść drążek na wysokości pasa. Chwyć go i ustaw się w pozycji jak na rysunku. Podciągnij się.

REKLAMA

REKLAMA

Ćwiczenia ABS rys. Rodale Images
Para nr 2

1. Martwy ciąg z modyfikacją

Hantle trzymaj przed sobą. Zrób przysiad. Wstań (wspinając się też na palce) i przyciągnij hantle do barków. Wróć do pozycji startowej.

REKLAMA

Ćwiczenia ABS rys. Rodale Images
2. Wyciskanie

Weź dwie hantle i połóż się tyłem na ławce. Wyciśnij ciężar, po czym powoli wróć do startu.  

Szukasz treningu konkretnie sprofilowanego pod kątem mięśni brzucha? Sprawdź: Trening brzucha: ABS w 6 ćwiczeń

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij