ABS: 10 patentów na stalowe mięśnie brzucha

Nie musisz wprowadzać w swoim życiu radykalnych zmian, by klatkę znów mieć przed brzuchem. Wystarczy 10 małych kroków. Rezultat będzie jeden – wielki. Oto 10 prostych i skutecznych patentów na szybkie zrzucenie balastu i wyrzeźbienie stalowego sześciopaku.

10 patentów na stalowe mięśnie brzucha shutterstock.com
fot. Alexander Lukatskiy 2015/Shutterstock

1. Szybciej!

REKLAMA

Godzinami biegasz w jednostajnie umiarkowanym tempie w przekonaniu, że tak właśnie najlepiej spalisz tłuszcz? Dotychczasowe długie biegi zamień na sprinty z oponą albo spadochronem oporowym. Interwały według badań są bowiem i skuteczniejsze, i mniej czasochłonne.

ZOBACZ TEŻ: Cheat meal - czy warto go stosować?

2. Nie daj się oszukać

Z rezerwą podchodź do fitnessowych gadżetów. Zamiast wydawać kosmiczną kasę na rzekomo rewolucyjny sprzęt, który jednak nie przynosi niemal żadnych efektów, po prostu zabierz się za ostre treningi. Skuteczne programy znajdziesz w każdym numerze MH i na naszej stronie internetowej w dziale Fitness.

3. Nie myl pojęć

Ćwiczenia brzucha wzmocnią i wyrzeźbią brzuch. Pamiętaj jednak, że aby zobaczyć swój sześciopak, musisz spalić zasłaniający go tłuszczyk. A to wymaga łączenia treningu siłowego z trenigiem cardio oraz postawienia na zdrową, prawidłowo zbilansowaną dietę.

PRZECZYTAJ: 10 zasad budowania mięśni

REKLAMA

REKLAMA

ABS shutterstock.com
fot. FXQuadro, 2015, shutterstock.com

4. Wybieraj

REKLAMA

Wchodzisz do budynku, widzisz schody oraz drzwi do windy. Co wybierasz? Jeśli windę, to nawet nam o tym nie mów. Każdy dodatkowy ruch, który zafundujesz w ciągu dnia swojemu ciału - wchodzenie po schodach, spacer z psem, pójście na piechotę na zakupy, odwiezienie dziecka do przedszkola rowerem itd. - pomoże Ci szybciej spalić nadmiar kalorii i odsłonić tarkę na brzuchu.

5. Bądź elastyczny

Programy treningowe zmieniaj maksymalnie co 6 tygodni, by dawać mięśniom nowe impulsy do wzrostu. Pamiętaj, aby w każdym z nich znalazły się ćwiczenia mięśni nóg, ponieważ trening tej partii ciała wymaga dużo energii, a co za tym idzie - przyspiesza spalanie tłuszczu.

6. Ćwicz całe ciało

Na treningu zmuszaj do pracy jak najwięcej grup mięśniowych – taka skoordynowana robota to jeszcze więcej spalonych kcal. Dobrym rozwiązaniem jest wykonywanie ćwiczeń łączonych (patrz: trening hybrydowy oraz ćwiczenia wielostawowe).

7. Buduj plecy i nogi

Zaraz, zaraz – jak to? Ano tak: ćwicząc największe partie mięśni, gwarantujesz sobie jeszcze większy zastrzyk testosteronu, który zbuduje całe ciało, w rym również mięśnie brzucha.

REKLAMA

ABS shutterstock.com
fot. Anetta, 2015, shutterstock.com

8. Jedz mądrze

REKLAMA

Strategii, dzięki którym szybko pozbędziesz się zbędnego balastu, jest co najmniej kilka. Wybierz tę, która pasuje Ci najbardziej. I pamiętaj: chodzi o to, żeby złe nawyki zamienić na dobre.

Oto cała filozofia skutecznej diety. A konkretne plany diety, przepisy i przydatne wskazówki znajdziesz w naszym dziale Dieta.

9. Ostra jazda

Oldskulowe kółko do ćwiczeń znajdziesz w większości supermarketów i jeśli zdecydujesz się na egzemplarz z logo, które nic Ci nie będzie mówić, kupisz je za grosze. Ale to sprzęt wart każdej złotówki. Dlaczego? Zrozumiesz po pierwszych 10 powtórzeniach.

10. Sprytny Lis

Jamie Foxx zaczyna dzień 10 pompkami. Idzie do toalety, myje zęby i znów pompuje. Tę czynność powtarza również przy doborze koszuli, po śniadaniu i przed wyjściem z domu. Efekt? Dopiero zaczyna dzień, a trening ma już za sobą. Weź z niego przykład.

Jeśli chciałbyś posiąść kompleksową wiedzę na temat treningu mięśni brzucha, zobacz, jak dobrać ćwiczenia, dietę i sprzęt oraz poznaj zasady treningu i najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzucha, by już niedługo cieszyć się z mocno zarysowanego sześciopaku.

MH 09/14

REKLAMA

REKLAMA