8 sposobów na lepsze wyniki sportowe

Doskonałe ćwiczenie zaczyna się, zanim wejdziesz na siłownię. Wcześniej podnieś poziom adrenaliny i testosteronu, a będziesz ćwiczył ciężej i wydajniej niż kiedykolwiek. 

umięśniony facet fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Pomóż swoim hormonom

2 godziny przed

Posiłek...

... który przygotuje ciało do zmian hormonalnych. Najbardziej efektywny stosunek węglowodanów do białka i zdrowych tłuszczów to 40:40:20.

Godzina przed

Szejk...

... proteinowy z BCAA, który podniesie poziom testosteronu. To będzie prawdziwy kop do efektywnego budowania Twojej masy mięśniowej 

Godzina przed

Suplement...

... najlepiej taki, który zawiera dodatek tlenku azotu. To spowoduje, że Twoje mięśnie będą lepiej ukrwione i dotlenione, jeszcze zanim dojdziesz na siłownię.

Pół godziny przed

Rozgrzewka...

... przygotuje swoje mięśnie do ostrego wysiłku – masz szansę w ten sposób uniknąć zakwasów. Zanim wyjdziesz na trening, zrób kilka szybkich przysiadów i wyskoków z przysiadami. 

 

ćwiczący facet z hantlem fot. Shutterstock
Jeden potrzebuje treningu na masę, drugi chce schudnąć i odzyskać formę, jeszcze inny marzy o większej sile. Na wszystko są sposoby. (fot. Shutterstock)

Szybkie triki na szybkie efekty

Użyj tych 4 prostych sposobów, a poprawisz swoje sportowe wyniki.

47-63%

Procent Cmax (ciężar, który możesz podnieść jeden raz), jaki powinieneś zakładać na sztangę przy przysiadach z wyskokiem, aby zmaksymalizować przyrost siły i masy. 

0,4 g

Tyle sody oczyszczonej dodaj do odżywki z kreatyną. Wg naukowców z National Taiwan College to pozwoli Ci dłużej trenować.

20%

O tyle poprawisz swoją wytrzymałość, jeśli przed treningiem dostarczysz L-argininę. Nawet nie zauważysz, kiedy pobijesz swoją życiówkę.  

Zjedz banana po każdym kwadransie na trasie o średnim dystansie. Szybko dostarczysz energii potrzebnej do pokonania kolejnych kilometrów. 

 

Zobacz również:
REKLAMA