6 patentów na trening w każdej sytuacji

Nie wydzielaj z całego dnia godziny na trening. Jeśli będziesz ćwiczył w każdych warunkach, szybciej złapiesz superformę. Sprawdź, jak nawet najzwyklejsze, codzienne czynności i sytuacje przekuć w ćwiczenia, które przybliżą idealną sylwetkę.

Trening w każdej sytuacji Zai Aragon 2014/shutterstock
fot. Zai Aragon 2014/shutterstock

I. Na zakupach

 „To ona tyle nakupowała, więc niech teraz nosi” – myślisz sobie, ale tego nie mówisz. Dlaczego? Bo, po pierwsze, jesteś rycerski, a po drugie, to świetna okazja, by trochę poćwiczyć. Wyrwij jej ciężkie torby z rąk i wydłużaj drogę do samochodu, by wykonać jak najwięcej kroków z ugiętymi ramionami.

Mięśnie: bicepsy, barki, przedramiona

II. Przy biurku

 Kolega ma inny pogląd na temat ostatniego występu Twojej ulubionej drużyny? Wykorzystaj te negatywne emocje, które w Tobie wzbudził: złap jak najmocniej brzeg biurka. Po 10 sekundach puść go na sekundę. Powtórz ten ruch jeszcze czterokrotnie. Czujesz to napięcie mięśniowe? Świetnie. Złość też Ci przeszła? Bardzo dobrze: jesteś teraz lepszym człowiekiem.

Mięśnie: przedramiona

III. Na schodach

Przygotuj dwa w miarę ciężkie talerze. Połóż je w pobliżu schodów, które często pokonujesz. Za każdym razem, gdy będziesz nimi wchodził lub schodził, łap je i dociśnij do piersi ugiętymi rękoma. Staraj się wygenerować jak największe napięcie mięśniowe w bicepsach i w przedramionach.

Mięśnie: bicepsy, przedramiona

IV. Przed telewizorem

 Szykuje się długa posiadówka z komedią romantyczną? Wykorzystaj ten czas na budowanie mięśni: siedząc na kanapie, złap kettlebell za uchwyt i unieś go nogami, zginając rękę w łokciu. Trzymaj go w tej pozycji przez kilka pocałunków na ekranie, a następnie zamień rękę. I tak do końca.

Mięśnie: barki, bicepsy, przedramiona

V. W małpim gaju

Następnym razem, gdy sąsiadka zaproponuje Ci spacer i zabawę z jej dziećmi (nie pytaj, gdzie w tym momencie jest ich ojciec), zgódź się od razu i zaproponuj małpi gaj nieopodal. Podciągaj się na drążkach tyle razy, ile tylko zdołasz, ale nie licz serii i powtórzeń. Jesteś tam dla zabawy, prawda? Aha, i poświęć trochę czasu sąsiadce – w końcu kiedyś może zabraknie Ci soli...

Mięśnie: barki, bicepsy, przedramiona

VI. Przed lustrem

Lubisz ten moment, gdy po treningu stajesz przed lustrem i obserwujesz efekty? Głupie pytanie, każdy facet to lubi. My też, ale dopiero teraz odkryliśmy, dlaczego. Otóż takie napinanie mięśni przed lustrem może powodować, że zyskasz nad nimi większą kontrolę podczas ćwiczeń. Podaj jej ten argument, gdy znowu nazwie Cię narcyzem. I dodaj, że robisz to tylko dla niej.

Mięśnie: tricepsy, bicepsy

MH 09/2013

REKLAMA